Flight TM – nowa generacja super szybkich drukarek SLS

Baner: Flight TM – nowa generacja super szybkich drukarek SLS

Przedstawiamy nową technologię super szybkich drukarek 3D w technologii laserowego spiekania proszków polimerowych

Selektywne laserowe spiekanie (SLS) proszków to najczęściej wykorzystywana w przemyśle metoda druku 3D. Jak rozwiną się drukarki SLS w przyszłości? Farsoon Technologies gotowa jest ogłosić światu opracowanie nowej technologii FlightTM, która podniesie wydajność obecnie stosowanej technologii selektywnego spiekania proszków na nowy, wyższy poziom.

Posiadając ponad 25 letnie doświadczenie w branży wytwarzania addytywnego, założyciel Farsoon Technologies stworzył nową firmę, którą w całości poświęcił produkcji innowacyjnych i zaawansowanych systemów do produkcji elementów metodą SLS. Chcąc sprostać potrzebom klientów, firma Farsoon nastawiona jest na produkcje maszyn o wyższych możliwościach produkcyjnych, lepszych dokładności wykonywanych detali, zwiększonej produktywności i elastyczności. Opracowana w celu zaspokojenia wymienionych wymagań technologia FlightTM będzie oferować klientom niespotykaną dotąd wydajność technologii selektywnego laserowego spiekania proszków polimerowych.

Laser światłowodowy

FlightTM Technology lub Fiber LightTM Technology wykorzystuje potężne światłowodowe lasery zamiast, zazwyczaj stosowanych w maszynach SLS, laserów gazowych CO2. Lasery Fiber, oparte na włóknach światłowodowych, pozwalają na dostarczanie znacznie zwiększonej ilości energii do proszku znajdującego się na stole roboczym. Ze względu na solidniejszą i bardziej stabilną budowę tego typu laserów, technologia FlightTM zapewnia użytkownikowi lepszą żywotność komponentów optycznych w porównaniu do systemów wyposażonych w laser CO2. Dzięki zwiększonej mocy i poprawionym właściwościom absorbcji energii przez proszek, technologia FlightTM  pozwoli na przetwarzanie szerszej grupy materiałów i zapewni większą elastyczność w porównaniu do standardowych systemów SLS. Użytkownikowi zapewni to większą swobodę w doborze przyszłych materiałów oraz rozwoju zastosowań.

Szybkość

Dzięki zastosowaniu potężnych systemów światłowodowych, które zapewniają lepsze doprowadzanie energii do materiału na stole roboczym i mniejsze rozmiary powierzchni plamki lasera, FlightTM osiąga znacznie wyższą gęstość mocy w momencie kontaktu wiązki z powierzchnią przetwarzanego materiału, umożliwiając tym samym pełne spiekanie proszku w niezwykle krótkim czasie. Zdolna osiągnąć szybkość posuwu wiązki lasera na poziomie 20 m/s technologia FlightTM jest w stanie osiągnąć ekstremalnie wysokie prędkości spiekania, które zdolne będą wynieść branże przemysłowego wytwarzania przyrostowego części na wyższy poziom wydajności.

Wydajność i wykończenie detali

Technologia FlightTM została opracowana z wykorzystaniem nowych, unikalnych algorytmów skanowania, potężnego i dynamicznego systemu optycznego oraz standardowym dla Farsoon Technologies systemie o w pełni otwartych parametrach. FlightTM jest w stanie osiągnąć bardziej jednorodny rozkład energii w obszarze komory roboczej oraz dokładniejszy, mniejszy rozmiar plamki lasera w porównaniu do standardowych systemów laserowego spiekania proszków, jednocześnie zapewniając dobry przestrzenny rozkład energii podczas całego procesu. Całościowo zapewnia to lepszą jakość wykonywanych detali przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich standardowych korzyści wykonywania części metodą SLS.

Flight to nowa generacja super szybkich drukarek SLS

„Metody wytwarzania przyrostowego rozwijają się w niesamowitym tempie”, mówi Dr. Xu Xiaoshu, prezes Farsoon Technologies, „Aby sprostać oczekiwaniom nowych i obecnych klientów, którzy są zainteresowani wykorzystywaniem naszych technologii, musimy się dostosować do ich wymagań w zakresie produktywności. Dzięki technologii FlightTM znacznie zwiększyliśmy możliwości szybkiego spiekania laserowego, aby sprostać wymaganiom wielko-seryjnej produkcji.”

Farsoon współpracuje z klientami w obszarze rozwijania maszyn do wytwarzania addytywnego w oparciu o wspólną wizję i potrzebne innowacje. Obok kompletnych linii do wytwarzania przyrostowego z proszków polimerowych bądź proszków metalowych, jak również nowymi systemami do ciągłego wytwarzania elementów drukiem 3D CAMS (CAMS – Continous Additive Manufacturing Solution), Technologia FlightTM będzie oferowana jako opcja dla przyszłych systemów Farsoon Technologies o szerokich zakresach rozmiarów pól roboczych i możliwości.

Z niezrównaną wydajnością i szczegółowością, Farsoon Technologies przybliża się do produkcji super-szybkich systemów spiekania laserowego proszków w myśl hasła „The future is not FAR, it’s comming SOON.”

Klientów oraz wszystkie osoby zainteresowane przyłączeniem się do programu Beta-Testów technologii FlightTM, proszeni są o kontakt globalinfo@farsoon.com (w języku angielskim) lub kontakt@awexim.pl (w języku polskim) w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w beta-testach nowej technologii Flight

Farsoon Technologies

Farsoon Technologies to firma specjalizująca się w produkcji przemysłowych drukarek 3D. Powstała w 2009 roku i dzięki zespołowi światowej klasy ekspertów w dziedzinach technik przyrostowych szybko stała się liderem w produkcji i sprzedaży w Chinach. W 2017 roku firma otworzyła filię w Ameryce Północnej, Farsoon Americas z siedzibą w Austin, w Teksasie. W tym samym roku Farsoon wypuścił nową linię maszyn w ramach rewolucyjnej przemysłowej metody CAMS (CAMS – Continous Additive Manufacturing Solution). Rok później, w Stuttgarcie w Niemczech powstała spółka Farsoon Europe GmbH, której celem jest prowadzenie bezpośredniej działalności na rynku europejskim. Firma Farsoon zaangażowana jest w rozwój metod wytwarzania przyrostowego w kierunku wykorzystywania ich pełnego potencjału produkcyjnego i dostarczania klientom najlepszych w swojej klasie maszyn, materiałów, oprogramowania, aplikacji i usług.