(USA): Speed School Rapid Prototyping Center wzbogaca się o system Farsoon

Kolejne wdrożenie Farsoon Americas dla Uniwersytetu w Louisville w Stanach Zjednoczonych

Marzec 2019, Louisville, Kentucky, USA – J.B. Speed School of Engineering, dział Uniwersytetu w Louisville sfinalizowało umowę o strategicznym partnerstwie z firmą Farsoon Americas, będącej lokalnym oddziałem Farsoon Technologies na rynek amerykański. Celem podjęcia współpracy jest dostarczenie najlepszego sprzętu Farsoon, niezbędnego na potrzeby oferowania szkoleń i prowadzenia badań przez Uniwersytet a także docelowo dla zwiększenia dostępności zaawansowanej produkcji części metalowych metodami przyrostowymi dla konsumentów.

Zdjęcie 1 Farsoon FS271M – przemysłowa urządzenie do laserowego stapiania proszków metalowych

 

Zaawansowany system spiekania laserowego proszków metalowych firmy Farsoon, model FS271M został zainstalowany w Rapid Prototyping Center (RPC), znanym i uznawanym na całym świecie centrum badań nad drukiem 3D i technologiami addytywnymi, organizatorem szkoleń i czołowym centrum wdrożeniowym z branży. Już od 1993 roku RPC zajmuje się pomocą przemysłowym użytkownikom urządzeń do produkcji przyrostowej, zarówno w kwestii wytwarzania z tworzyw sztucznych jak i metali, będąc dzięki temu najbardziej zaawansowanym uniwersyteckim ośrodkiem badawczym dla druku 3D w Stanach Zjednoczonych. Farsoon Technologies jest globalnym dostawcą przemysłowych systemów do wytwarzania metodami selektywnego laserowego spiekania proszków polimerowych i metalowych.

„Współpraca z Farsoon Technologies – Americas pozwala rozszerzyć naszą rolę w rozwoju produkcyjnej siły roboczej druku 3D zapewniając jednocześnie dostęp dla naszych studentów i pracowników do najnowocześniejszego systemu do wytwarzania przyrostowego z metali w celu prowadzenia badań oraz edukacji przyszłych inżynierów.” – Powiedział dziekan Uniwersytetu w Louisville, Emmanuel Collins. „Z przyjemnością podejmujemy współpracę i cieszymy się na możliwość jej kontynuowania w kolejnych latach.”

Zdjęcie 2 Przykładowe detale wykonane na FS271M

„Farsoon Technologies – Americas jest zadowolona z podjęcia współpracy z Uniwersytetem w Louisville, cieszymy się na możliwość wykorzystania doświadczenia tamtejszych pracowników w celu rozwoju zaawansowanych zastosowań wytwarzania addytywnego z metali jak również na zwiększenie naszego bezpośredniego zaangażowania w pomoc w pracy naszych konsumentów.” – mówił Chuck Kennedy, wiceprezes Farsoon Americas. „Partnerstwo to pozwoli na przeszkolenie użytkowników systemów Farsoon we wszystkich tematach związanych z produkcją drukiem 3D, również w zakresie nowo zmienionych przepisów National Fire Protection Association, dotyczących bezpiecznej eksploatacji systemów do druku 3D z metali a także umożliwi użytkownikom zapoznanie się z unikalnymi możliwościami naszych systemów produkcji przyrostowej z metali.”

Dla uzyskania dalszych informacji, prosimy o kontakt z Ed Tackett na ed.tackett@louisville.edu #WeAreUofL