Szukasz wydajności obróbce skrawaniem?

Nachi to odpowiedź.

Światowy lider jakościowy w produkcji narzędzi monolitycznych.

Zamów kontakt z doradcą!

Zamów!
Scroll
Zdjęcie Nachi w Polsce
Logotyp

Nachi w Polsce

Awexim jest przedstawicielem firmy Nachi w Polsce.

Nasz zespół specjalizuje się we wdrażaniu technologii skrawania, a w szczególności wiercenia i frezowania od ponad 25 lat!

Naszym głównym celem jest redukcja kosztów wytwarzania dla naszych klientów.

Sprawdź nas.

Logotyp

Wybrane produkty w ofercie Nachi

Wiertła,  gwintowniki i frezy firmy NACHI pracują niezwykle wydajnie, a dzięki wyszukanym podłożom, innowacyjnej geometrii cięcia i wysokiej jakości powłokom sprawdzają się jako bardzo odporne na zużycie. Przekonują one najwyższą niezawodnością procesu, również w trudnych warunkach. Jest to korzystne dla profesjonalistów we we wszystkich segmentach obróbki przemysłowej.

Aktualności

O firmie Nachi

NACHI – FUJIKOSHI CORP.
Toyama 930-8511
Japonia

 

Firma NACHI-FUJIKOSHI CORP. została założona w Toyamie w Japonii,w 1928 roku. Potrzeby, które wynikały z rosnącej industrializacji i przenikania się technologii, w połączeniu z dużą zależnością Japonii w tym czasie od importu w tym sektorze, stanowiły podstawę wyzwania, któremu firma NACHI-FUJIKOSHI CORP. postanowiła stawić czoła.

Konsekwentna mobilizacja zasobów przemysłowych i innowacyjne techniki utorowały drogę dla wielu technologicznych i mechanicznych osiągnięć – od surowców po gotowe produkty – które zostały połączone przez NACHI-FUJIKOSHI CORP. w zintegrowanej koncepcji systemowej. Ta koncepcja pasuje do NACHI-FUJIKOSHI CORP., aby sprostać nowym wyzwaniom tysiąclecia.

Dzisiejsi klienci wymagają maksymalnej precyzji i jakości, zdolnej do zapewnienia optymalnej niezawodności działania przy jednoczesnej ochronie zasobów ekologicznych. NACHI-FUJIKOSHI CORP. jest wiodącym producentem urządzeń i części maszyn do ochrony środowiska, które wyróżniają się niskim poziomem hałasu i ekstremalną niezawodnością.

Firma NACHI-FUJIKOSHI CORP. zdobyła międzynarodowe uznanie w dziedzinie narzędzi, łożysk tocznych i komponentów hydraulicznych. Ciągłe doskonalenie metod produkcji oraz szeroko zakrojone badania nad materiałami gwarantują, że również w przyszłości nasze produkty będą idealnie wyposażone, aby sprostać coraz większym wymaganiom.

 

Krótka historia Nachi – najważniejsze fakty:

 • 1928 Kohki Imura założył NACHI-FUJIKOSHI. Zamiarem założyciela było stać się krajowym producentem narzędzi skrawających i obrabiarek w nurcie modernizacji przemysłowej.
 • 1929 NACHI rozpoczyna produkcję brzeszczotów do pił hakowych. Ostrza pił hakowych NACHI zostały wybrane jako doskonały przykład japońskiej technologii produkcji i osobiście sprawdzone przez cesarza Showa.
 • 1938 Huta Higashi-Toyama rozpoczęła działalność. Huta została utworzona jako zintegrowany system produkcyjny obejmujący materiały aż do produkcji końcowej.
 • 1939 NACHI rozpoczęło produkcję łożysk. Departament Obrabiarek przeznaczony jest do zaopatrywania własnych zakładów firmy w komponenty produkowane wewnętrznie.
 • 1943 NACHI wyprodukował swoją pierwszą pompę łopatkową. W kolejnych latach NACHI osiągnęło wiodącą pozycję na rynku hydrauliki.
 • 1953 NACHI opracowało przeciągacze typu fir-tree. Przeciągacze to jedna z podstawowych kompetencji NACHI. W dziedzinie przeciągaczy helikalnych NACHI posiada do 55% udziału w rynku światowym. W Japonii NACHI stworzyło największą na świecie linię produkcyjną do przeciągaczy.
 • 1958 Rozpoczęcie produkcji urządzeń hydraulicznych Ponadto, w latach 50-tych i 60-tych NACHI-FUJIKOSHI osiągnął pozycję producenta maszyn w całości.
 • 1963 NACHI opracowało łożyska wałeczkowe dla pociągu-
  “pocisku” – “Shinkansen”. Od lat 60-tych NACHI-FUJIKOSHI dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego producenta systemów mechatronicznych w oparciu o innowacje techniczne i umiędzynarodowienie.
 • 1967 NACHI-FUJIKOSHI (Europa) zostało założone.  Spółka zależna z siedzibą w Düsseldorfie zatrudniała 5 pracowników i miała powierzchnię biurową 160m². W celu zapewnienia dostępności produktów NACHI utworzono europejski magazyn.
 • 1973 NACHI-FUJIKOSHI (Europa) rozszerzony. W 1973 roku firma NACHI-FUJIKOSHI (Europa) wraz z późniejszą firmą NACHI (Deutschland) GmbH, NACHI Niemcy, przeniosła się do znacznie większego biura.
 • 1979 NACHI zaprezentowało elektrycznie napędzanego robota spawalniczego. Dzięki temu wynalazkowi NACHI został uznany za pioniera w automatyce.
 • 1982 NACHI-FUJIKOSHI (Europa) przeniósł się do Neuss. Znacznie większy magazyn o łącznej powierzchni 3755m² został utworzony w celu posiadania łożysk tocznych i narzędzi na stanie, aby zapewnić szybką dostawę w krótkim czasie.
 • 1990 NACHI uruchomiło swoje roboty manipulacyjne. Od 1993 roku NACHI-FUJIKOSHI stale promuje biznes NACHI w związku z globalizacją i zmianami w strukturze przemysłu.
 • 1999 NACHI Europe GmbH zostało założone. Aby wyrazić znaczenie spółki zależnej dla całego rynku europejskiego, zmieniono jej nazwę.
 • 2003 NACHI rozpoczął produkcję łożysk tocznych w Czechach. NACHI CZECH S.R.O. został założony w Louny, w Czechach. W 2004 roku został założony czeski oddział NACHI Europe GmbH w Kollinie, w Czechach.
 • 2004 Łożyska toczne NACHI zdobyły przestrzeń kosmiczną.  W marcu 2004 roku, NASA / JPL Mars Rover bezpiecznie wylądował na Marsie. Koła zębate z falą naprężeniową łazika zostały wyposażone w ultracienkie łożyska NACHI-FUJIKOSHI.
 • 2005 NACHI Europe GmbH przeniosła się do swojej obecnej siedziby. Nowy budynek ma łączną powierzchnię 3000m². Podzespoły hydrauliki i roboty są zmieszane pod jednym dachem. Łącznie NACHI Europe GmbH zatrudnia obecnie 50 pracowników.
 • 2005 NACHI UK zmieniło nazwę na NACHI Europe GmbH. Firma z siedzibą w Birmingham koncentruje się na sprzedaży robotów, hydrauliki i narzędzi do cięcia, głównie na rynku lotniczym, maszyn budowlanych i motoryzacyjnym.
 • 2009 Czeski oddział NACHI Europe GmbH przeniósł się do Pragi. NACHI dąży do długoterminowego wzrostu wraz z nowymi rynkami, obszarami działalności i strukturami zarządzania w dzisiejszej epoce szybkich zmian.
 • 2010 NACHI zaprezentował istotne usprawnienia w zakresie narzędzi skrawających. Przezroczysta, przewodząca prąd elektryczny powłoka tlenkowa została opracowana w celu zwiększenia odporności na zużycie i niezawodności wierteł i frezów. Powstało wiertło AQUA EX Flat.
 • 2011 NACHI Europe GmbH otworzyło oddział w Turcji. Oddział NACHI Turcja koncentruje się na rozszerzeniu sprzedaży robotów NACHI z wizją Industry 4.0, jednocześnie pracując nad promowaniem wysoce wydajnych narzędzi skrawających NACHI.
 • 2013 NACHI zaprezentował najszybszego na świecie kompaktowego robota MZ07. Po raz kolejny NACHI okazuje się być jednym z wiodących na świecie producentów nowoczesnej mechatroniki produkujących wszystkie niezbędne komponenty we własnych fabrykach.
 • 2015 NACHI uruchomił produkcję wierteł 3-flutowych. Seria Aqua Drill EX jest rozszerzona o wiertła 3-flutowe do bardzo dokładnego wiercenia otworów nawet na nierównych powierzchniach.
 • 2017 NACHI Europe świętuje 50 lat w Europie. W ciągu ostatnich 50 lat NACHI Europe cieszy się międzynarodowym uznaniem za produkcję światowej klasy materiałów i produktów.

 

Nachi – narzędzia skrawające dzisiaj.

NACHI dzisiaj dostarcza wysokiej jakości narzędzia do zastosowań przemysłowych. Wysoka jakość i niezawodność procesowa wierteł, frezów, gwintowników  oraz przeciągaczy firmy NACHI opiera się na rozszerzonym poziomie produkcji NACHI. Topienie stali, produkcja proszków metalurgicznych, prasowanie, spiekanie, odpuszczanie, powlekanie, szlifowanie – eksperci NACHI opanowują wszystkie niezbędne procesy. Dzięki własnym, opracowanym i stale optymalizowanym procesom spiekania, technologii szlifowania i powlekania, NACHI jest motorem innowacji. Jeśli chodzi o technologię, narzędzia tnące NACHI są zawsze aktualne:

Jakość i precyzja made in Japan.

 

Podstawowe grupy narzędzi to:

 • Wiertła kręte węglikowe, Dmin-0,2mm (do średnicy D=6mm, co 0,01mm)
 • Wiertła ze stali HSS-E oraz ze stali PM-HSS-E
 • Gwitnowniki
 • Frezy trzpieniowe – węglikowe, ze stali PM, oraz HSS-E
 • Freza oraz wiertła z super twardymi powłokami do obróbki HSC
 • Narzędzia do wykonywania uzębień
 • Listwy do formowania gwintów oraz uzębień metodą obróbki plastycznej
 • Szeroki zakres przeciągaczy oraz honowników

 

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną

Zobacz wdrożenia jakie realizowaliśmy dla naszych klientów

Wdrażamy nie tylko narzędzia, ale również obrabiarki.

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Poznaj opinie naszych partnerów

Zobacz wszystko!
Cytat

Z firmą Awexim współpracujemy od niemal 30 lat i przez te wszystkie lata, do dziś, obserwujemy jak profesjonalne jest ich podejście do rozwiązywania problemów klientów końcowych.

Larsen Weyh – WIKUS
Cytat

Zarówno my, jak i klienci końcowi doceniają w AWEXIM umiejętność kompleksowego wsparcia klienta na każdym etapie współpracy – od doboru maszyny, przez jej montaż po wsparcie posprzedażowe. To niezwykle ważne, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Achim Mueller – BEHRINGER
Cytat

W czasach coraz większej automatyzacji przemysłu niezwykle ważne jest, aby dostawca posiadał szerokie kompetencje związane z optymalizacją produkcji, co prowadzi do redukcji kosztów dla klientów. Te kompetencje AWEXIM posiada i za to cenimy współpracę z nimi.