ROSLER RHBE (zawieszkowa)

Śrutownice zawieszkowe są zalecane do obróbki delikatnych części, które nie mogą być obracane przy dużych obciążeniach, a także do obróbki szczególnie skomplikowanych, ciężkich lub dużych części. Części są montowane na haku i transportowane do komory śrutowania. Równoczesny ruch obrotowy i oscylacyjny haka zapewnia, że ścierniwo, przyspieszone przez wiele turbin, dociera do każdego elementu, zapewniając najlepszy możliwy jednolity wynik obróbki strumieniowo-ściernej. Urządzenia Rösler Overhead Rail są urządzeniami bardzo wszechstronnymi, a ich kompaktowa konstrukcja wymaga minimalnej powierzchni podłogi.

Dane techniczne i dodatkowe informacje ROSER RHBE

Oczyszczarki strumieniowo-ścierne z zawieszkami obrotowymi są uważane za “woły robocze” wśród różnych typów maszyn. Są to bardzo elastyczne systemy, które mogą być stosowane w wielu zastosowaniach, takich jak usuwanie kamienia, piaskowanie, usuwanie rdzy, usuwanie lakieru lub proste, proste czyszczenie strumieniowo-ścierne. Urządzenia RHBE są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu związanemu z czyszczeniem strumieniowo-ścierną obróbką strumieniowo-ścierną.

Obrotowe oczyszczarki strumieniowo-ścierne Rösler są dostępne w różnych wersjach, od standardowych (L) systemów do stosunkowo prostych zastosowań, po wysokowydajną (HD) wersję do bardziej skomplikowanych zadań śrutowania, po specjalną wersję odlewni (F). Ten typ maszyny jest używany do obróbki dużych, ciężkich detali, które nie mogą się przewracać nad sobą podczas procesu obróbki strumieniowo-ściernej i mogą z łatwością obsługiwać najbardziej skomplikowane kształty detali i ekstremalnie ciężkie komponenty. Surowe elementy obrabiane mogą być albo załadowane jako duży pojedynczy element do obróbki, albo załadowane na urządzenia transportowe (“choinki świąteczne”). Po umieszczeniu w komorze strumieniowo-ściernej elementy te poddawane są ruchowi obrotowemu i oscylacyjnemu, specjalnie dostosowanemu do obrabianego elementu w celu optymalizacji procesu i czasu trwania.

Systemy transportowe mogą być proste, jednoszynowe lub otwarte i zamknięte systemy szyn Y, które mogą być ręczne lub w pełni zautomatyzowane. Systemy czyszczenia strumieniowo-ściernego RHBE mogą być dostosowane do wszelkich wymagań klienta.

 

Ważne funkcje i możliwości śrutownic zawieszkowych ROSLER RHBE

Komora wykonana z blachy manganowej.

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych oczyszczarek strumieniowo-ściernych Rösler, komora strumieniowo-ścierna modeli RHBE jest całkowicie wykonana z blachy stalowej z manganu o grubości od 8 do 10 mm (0,32 – 0,4″). Komora czyszczenia strumieniowo-ściernego do określonej wielkości modelu jest spawana w jednym kawałku, co sprawia, że maszyny są wyjątkowo szczelne i wytrzymałe. W celu zapewnienia optymalnej ochrony przed zużyciem, obszar narażony na strumień wyściełany jest wymiennymi płytami ochronnymi wykonanymi ze stali manganowej. Te nakładające się na siebie wyściółki nie są przykręcane, lecz zawieszane za pomocą specjalnego systemu.

Niezrównana szczelność konstrukcji maszyny.

Ponieważ wózki systemu transportowego poruszają się po suficie maszyny, utrzymywanie komory roboczej szczelnie zabezpieczonej przed przedostawaniem się mediów i kurzu stanowi szczególne wyzwanie konstrukcyjne dla maszyn do zawieszania błystek. Firma Rösler sprostała temu wyzwaniu, opracowując specjalny, wielowarstwowy, specjalny system uszczelniający. W połączeniu z uszczelnieniami szczotkowymi i segmentami gumowymi utrzymuje on maszyny prawie w 100% szczelne. Wszystkie haki, oczka i pręty poprzeczne są dostosowane do systemu zgrzewania. Jest to ogromna cecha bezpieczeństwa, ponieważ zapobiega wypadkom, które mogą być spowodowane przez wycieku z mediów.

Wszechstronne systemy transportu

W zależności od wymagań klienta, oczyszczarki strumieniowo-ścierne zawieszkowe Rösler mogą być wyposażone w różne systemy transportowe. Pojedyncze rozmieszczenie torów przenosi urządzenie transportowe bezpośrednio do komory strumieniowo-ściernej i powrotu. Z otwartym systemem Y-track urządzenie transportowe może być umieszczone na każdym ramieniu “Y”. Podczas gdy ramię znajduje się w komorze wyrzutowej drugi detal może być rozładowany i naładowany.

WERSJA STANDARDOWA RHBE-L

Podstawowe systemy czyszczenia strumieniowo-ściernego RHBE są dostępne w czterech (4) różnych rozmiarach. Nie wymagają one są wyposażone w wysokowydajne turbiny strumieniowo-ścierne firmy Rösler o największych rozmiarach. może pomieścić urządzenia transportowe o maksymalnej wysokości 2.500 mm (98″) i szerokości 2.000 mm (79″). W zależności od zastosowania obróbki strumieniowo-ściernej i lokalizacji maszyny, pojedynczy tor jako oraz otwarte systemy transportowe typu Y-track. Urządzenie do czyszczenia strumieniowo-ściernego z urządzeniem do czyszczenia mediów za pomocą odpowiednie rozmiary sita pozwalają na zastosowanie środków do czyszczenia strumieniowo-ściernego o maksymalnym uziarnieniu. 1,2 mm (S 460).

WERSJA WYSOKOWYDAJNA RHBE-HD

Ten typ maszyny został opracowany do pracy przy dużych obciążeniach przy śrutowaniu w trybie wielozmianowym. Charakteryzuje się na ogół długą żywotnością i krótkimi czasami konserwacji. Komora śrutownicza, składająca się ze stali manganowej i spawanej w jednym kawałku, oferuje doskonałą odporność na ścieranie. Specjalne uszczelnienia w suficie zapobiegają rozsypywaniu się środków do czyszczenia strumieniowo-ściernego i redukują poziom hałasu wokół maszyny. Wersja HD oczyszczarek strumieniowo-ściernych Rösler z zawieszką może być łatwo wykonana zgodnie z podanymi wymiarami detalu. Oprócz systemów transportu jednogąsienicowego i otwartych systemów transportu szyn Y, ten typ urządzenia umożliwia również zastosowanie systemów transportu okrągłego i ciągłego (wersja T), które mogą łatwo przenosić obrabiane elementy o wadze kilku ton. Zużyte środki do czyszczenia strumieniowo-ściernego zebrane do leja wsypowego komory mogą być z przenośnikami ślimakowymi lub wibracyjnymi. Wytrzymała konstrukcja urządzenia pozwala na zastosowanie mediów do czyszczenia strumieniowo-ściernego o ziarnistości do 2,0 mm (S 780).

WERSJA DLA ODLEWNI RHBE-F

Urządzenia te zostały specjalnie zaprojektowane do najbardziej wymagających operacji czyszczenia strumieniowo-ściernego w odlewniach. Obudowa urządzenia wykonana jest z 10 mm (0,4″) stali manganowej z dodatkową ochroną przed zużyciem w komorze wyrzutowej składającej się z wymiennych wykładzin o grubości 25 mm (1,0″). Zapewnia to doskonałą ochronę przed zużyciem spowodowanym przez luźne formowanie i piasek rdzeniowy. Wysokowydajne turbiny strumieniowo-ścierne firmy Rösler gwarantują wysoką wydajność strumieniowo-ścierną przy krótkich czasach cyklu. Resztki obrabianego elementu i inne stosunkowo duże zanieczyszczenia są usuwane z materiału do śrutowania za pomocą przesiewacza wibracyjnego, zanim dotrze on do systemu klasyfikacji materiału. W zależności od rodzaju piasku na powierzchni obrabianego elementu, wersja F może być wyposażona w magnetyczną separator, który skutecznie usuwa piasek z materiału do czyszczenia strumieniowo-ściernego z wydajnością > 99%. Separator, który skutecznie usuwa piasek ze śrutownicy z wydajnością > 99%. Urządzenia F mogą obsługiwać media do obróbki strumieniowo-ściernej o uziarnieniu do 3 mm (> S 780).

Zobacz ciekawe wdrożenia ROSLER

Nie można wyświetlić żadnych wpisów.

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną