ROSLER RSK (ręczna)

Komory do czyszczenia strumieniowo-ściernego RSKsą idealne w przypadku obróbki różnych małych części. Kabiny mogą być wyposażone w stoły obrotowe, kosze, dysze do czyszczenia strumieniowo-ściernego, ciśnieniowe systemy do czyszczenia strumieniowo-ściernego, oscylatory i inne specjalne urządzenia pomocnicze, co czyni je bardzo wszechstronnymi. Szerokie przednie drzwi otwierane na całej szerokości zapewniają swobodny dostęp do całej komory śrutowania, a specjalna konstrukcja zapobiega rozsypywaniu się ścierniwa podczas otwierania:

Dane techniczne i dodatkowe informacje ręcznych kabin do śrutowania ROSLER

Standardowe kabiny strumieniowo-ścierne firmy Rösler sprawdziły się w wielu różnych zastosowaniach przemysłowych.

W wersji “Basic” te w pełni sprawne urządzenia, wyposażone w system odsysania lub ciśnieniowego oczyszczania strumieniowo-ściernego i odpylacz, oferowane są pod nazwą modelową RSK. Wyjątkowymi cechami wersji standardowej są przednie drzwi wejściowe zwijane oraz duże okno kontrolne. Duży otwór przedni ułatwia załadunek i rozładunek dużych elementów za pomocą dźwigu lub wózka widłowego. Konstrukcja kabiny jest modułowa, co umożliwia łatwe dodawanie akcesoriów, takich jak stół obrotowy lub kosz obrotowy. Ponadto oferowane są liczne opcje, które mogą pomieścić automatyczny ruch dysz, rozbudowa systemów czyszczenia i recyklingu środków do czyszczenia strumieniowo-ściernego lub dodatkowych wykładzin ścieralnych. Chętnie podejmiemy następujące działania skonfigurować komorę strumieniowo-ścierną zgodnie z wymaganiami.

Stół obrotowy

Do obróbki dużych i ciężkich detali maszyna może być wyposażona w stół obrotowy. dostępne w różnych rozmiarach i o różnej ładowności. Stół obrotowy może być obracany ręcznie. albo z silnikiem elektrycznym. Poprzez zainstalowanie mechanicznego/pneumatycznego ruchu dyszy (pozioma/pionowo) proces czyszczenia strumieniowo-ściernego może być zautomatyzowany.

Kosz obrotowy

Zastosowanie kosza obrotowego pozwala na obróbkę małych detali. Można go po prostu zamontować na ramie w kształcie gwiazdy i jest on napędzany silnikiem elektrycznym umieszczonym na zewnątrz szafy. Dzięki temu, że obrabiane elementy są stale kaskadowe lub obracające się nad sobą, osiągane są optymalne, uniwersalne wyniki obróbki strumieniowo-ściernej.

Ruch przedmiotu obrabianego przez rolki 

Cylindryczne elementy obrabiane, takie jak rury, pręty okrągłe itp. są umieszczane pomiędzy rolkami napędzanymi mechanicznie, co powoduje ruch obrotowy elementów obrabianych. Poprzez dodanie zasilania poziomego ruchu dyszy proces śrutowania może być zautomatyzowany.

Obrotowy stół satelitarny

W tej wersji komponenty o symetrycznych kształtach obrotowych mogą być przetwarzane w większych partiach poprzez umieszczenie ich na poszczególnych stacjach satelitarnych. Pomiędzy poszczególnymi procesami obróbki strumieniowo-ściernej stół indeksuje się od jednej stacji satelitarnej do następnej. Sam cykl czyszczenia strumieniowo-ściernego odbywa się w pozycji stacjonarnej, ale przy stałej rotacji stacji satelitarnych.

Wyciągnięcie boczne / poziome

Do obróbki bardzo dużych lub bardzo ciężkich komponentów komora strumieniowo-ścierna może być wyposażona w wózek boczny. Pozwala to na umieszczenie obrabianych elementów na obszarze roboczym za pomocą dźwigu.

Śrutowanie z odsysaniem

Metoda odsysania jest najprostszym systemem do czyszczenia strumieniowo-ściernego. Środek do czyszczenia strumieniowo-ściernego jest zbierany w lejku w kształcie leja z przyłączami węży do jednego lub wielu pistoletów do czyszczenia strumieniowo-ściernego. Zastosowanie sprężonego powietrza wytwarza podciśnienie w korpusie pistoletu, które “zasysa” media ze zbiornika i przyspiesza go.

Śrutowanie ciśnieniowe

Zawsze, gdy wymagane są większe, większe środki do czyszczenia strumieniowo-ściernego lub większa intensywność czyszczenia strumieniowo-ściernego, ciśnienie należy stosować obróbkę strumieniowo-ścierną w miejsce obróbki strumieniowo-ściernej z odsysaniem. Sprężone powietrze, stosowane pod ciśnieniem wypełniony środkiem do czyszczenia strumieniowo-ściernego, popycha środek do pistoletu (pistoletów) do czyszczenia strumieniowo-ściernego. Naczynie ciśnieniowe może być zamontowany pod lejkiem zbierającym szafki lub pod cyklonem, umieszczony w sąsiedztwie komorę wyrzutową.

System zasilania przelotowego

Kabina może być wyposażona w system podawania przelotowego, np. przenośnik taśmowy. To pozwala na ciągłe przemieszczanie obrabianych elementów przez szafę, pod dyszami wyrzutowymi.

Ruch dysz

Napędzany ruch dyszy umożliwia automatyzację procesu czyszczenia strumieniowo-ściernego. Ruch może być pionowe, poziome lub kombinacja obu.

Zobacz ciekawe wdrożenia ROSLER

Nie można wyświetlić żadnych wpisów.

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną