Farsoon i Siemens podpisują umowę partnerską

Baner: Farsoon i Siemens podpisują umowę partnerską

Strategiczna współpraca dwóch gigantów na rzecz industrializacji druku 3D

17 września 2019, Szanghaj, Chiny – Podczas trwania XXI Międzynarodowych Targach Przemysłu w Chinach (CIIF), Farsoon Technologies i Siemens Ltd. podpisały umowę ustanawiającą warunki współpracy obu firm dla zintegrowania oferowanych produktów związanych z przemysłowym drukiem 3D. W ramach ustanowionej współpracy Farsoon i Siemens dołożą starań na rzecz wdrożenia wydajnego i kompleksowego oprogramowania ‘Digital Twin’ produkcji Siemens do obsługi przemysłowych systemów do wytwarzania addytywnego Farsoon. Współpraca tych dwóch firm to kolejne celowe działanie na rzecz zastosowania drukarek 3D w przemyśle 4.0.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani z rozpoczęcia współpracy z Siemensem. Na przestrzeni lat Farsoon obserwuje znaczący wzrost zastosowań druku 3D w przemyśle lotnicznym, kosmicznym, motoryzacyjnym jak i w produkcji przemysłowej, medycynie i stomatologii.” – Mówił dr Xu Xiaoshu, założyciel i prezes generalny Farsoon Technologies. „Dzięki wspólnym wysiłkom z firmą Siemens wkrótce będziemy w stanie zaoferować wysokowydajne i usprawnione rozwiązanie dla przepływu pracy na przemysłowych maszynach do druku 3D w Chinach i na całym świecie.”

„Metody wytwarzania przyrostowego napędzają następną rewolucje w produkcji przemysłowej i zmieniają nasze podejście: od projektowania produktów, procesu ich produkcji do modeli biznesowych.” – Mówił Wang Haibin, wiceprezes wykonawczy Siemens Ltd. Chiny. „Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Farsoon w celu rozszerzenia przemysłowych zastosowań druku 3D.”

Farsoon i Siemens połączą i podzielą się swoją wiedzą i zasobami w ramach długoterminowego partnerstwa strategicznego na rzecz prawdziwego przemysłowego zastosowania produkcji metodami druku 3D.

Farsoon

Założony w 2009 w oparciu o jasną wizję ‘Otwartości dla przemysłu’ Farsoon jest obecnie wiodącym producentem przemysłowych drukarek 3D w Chinach. Firma posiada swoje oddziały w Europie (w tym w Polsce) oraz Ameryce Północnej. Dzięki szerokiemu i obszernemu portfolio, które obejmuje zarówno maszyny do wytwarzania z tworzyw sztucznych metodą laserowego spiekania proszków (SLS) oraz maszyny do wytwarzania z metalu metodą laserowego stapiania (SLM), Farsoon jest w stanie sprostać potrzebom wielu gałęzi przemysłu.

Siemens

Siemens AG to światowa potęga technologiczna, która od ponad 170 lat jest synonimem doskonałości inżynieryjnej, innowacyjności, jakości, niezawodności i międzynarodowości. Firma działa na całym świecie, koncentrując się na obszarach wytwarzania i dystrybucji energii, inteligentnej infrastruktury budynków i rozproszonych systemów energetycznych oraz automatyzacji i cyfryzacji w przemyśle przetwórczym i wytwórczym.