Druk 3D to przyszłość dla wytwarzania

Wytwarzanie elementów o złożonej geometrii jeszcze nigdy nie było takie proste! Zobacz więc, jakie korzyści oferują techniki przyrostowe dla wielu branży przemysłowych

Zamów kontakt z doradcą!

Zamów!
Scroll
Zdjęcie Laserowo-proszkowe techniki przyrostowe
Logotyp

Laserowo-proszkowe techniki przyrostowe

Awexim jest generalnym przedstawicielem firmy Farsoon Technologies w Polsce, która jest międzynarodowym producentem przemysłowych drukarek 3D. W swoich urządzeniach Farsoon wykorzystuje techniki laserowego stapiania proszków metalowych (SLM) oraz laserowego spiekania proszków polimerowych (SLS)

Zastosowania druku 3D w przemyśle

Jednolita struktura i złożona geometria. Dobra wytrzymałość mechaniczna i szybszy proces wytwarzania. Sprawdź w jakich branżach stosuje technologie addytywne i gdzie druk 3D znajduje zastosowania

Aktualności

Dowiedz się więcej o produktach Farsoon Technologies w naszej ofercie

Pokaż mi!

 Laserowe-proszkowe technologie druku 3D

Farsoon Technologies dostarcza rozwiązania urządzenia przystosowane do przemysłowego wytwarzania części technikami przyrostowymi. W zależności od gałęzi przemysłu, elementom stawia się różnorodne wymagania. Dwa czynniki jednak pojawiają się zawsze: wytrzymałość i precyzyjne wykonanie. Spośród wszystkich technologii druku 3D, Farsoon dysponuje dwiema technologiami laserowo-proszkowymi. Są to: laserowe spiekanie proszków polimerowych (SLS) oraz laserowe stapianie proszków metalowych (SLM)

 

Laserowe spiekanie proszków polimerowych (SLS)

SLS (Selective Laser Sintering) to technika druku 3D stosowana głównie w profesjonalnych urządzeniach. Wśród nich dominują przemysłowe drukarki do plastiku Farsoon. Dokładnie tak, jak w każdej metodzie druku 3D, obiekt powstaje warstwa po warstwie. Na powierzchni stołu roboczego rozprowadzany jest proszek polimerowy (lub z kompozytu polimerowego). Następnie kontakt wiązki lasera z powierzchnią proszku powoduje jego gwałtowne ogrzanie. Po przekroczeniu temperatury topnienia, materiał uplastycznia się a drobinki proszku łączą się ze sobą tworząc litą strukturę. Aby zwiększyć wydajność procesu, stosowane są podgrzewane komory robocze, dzięki którym skraca się kontakt wiązki lasera z proszkiem. Dzięki mocnym laserom i wysokim temperaturom komór roboczych, urządzenia Farsoon charakteryzują się najwyższą wydajnością. W przeciwieństwie do wielu metod druku 3D, SLS nie wymaga tworzenia podpór, supportów.  W procesie przetwarza się materiały polimerowe, wśród których dominuje poliamid. Dodatkowo, wykorzystuje się również różne kompozyty na bazie PA oraz inne, zaawansowane materiały (TPU, PC).

Wydruki charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną (równą wytrzymałości litego polimeru). Co więcej: dobrą dokładnością wykończenia detali a co więcej łatwością uzyskania złożonej geometrii i chropowatą powierzchnią, podatną na obróbkę wykańczającą. 

Laserowe stapianie proszków metalowych (SLM)

SLM (Selective Laser Melting) to technika podobna do SLS jednakże główna różnica polega na stosowaniu i przetwarzaniu proszków metalowych. Farsoon wykorzystuje ją w swoich przemysłowych systemach do metalu. Tworzony obiekt powstaje warstwowo z proszku, źródłem procesu scalania jest laser. W technologii SLM stosuje się nowoczesne lasery fiber, które charakteryzują się wyższą gęstością mocy, ponieważ proszek metalowy potrzebuje więcej energii aby go przetworzyć. Po osiągnięciu wysokiej temperatury topnienia materiału, drobinki proszku stapiają się a następnie stopniowo ochładzane stają się litym materiałem. Dodatkowo, w maszynach SLM stosuje się atmosfera ochronna gazów szlachetnych. Co więcej, drukowanie 3D z metali wymaga stosowania podpór w pewnych miejscach, co związane jest z procesem kurczenia się metali podczas ochładzania. Podpory są automatycznie generowane przez oprogramowanie Farsoon BulidStar. Tą samą technologią można przetwarzać wiele materiałów metalowych i ich stopów. Między innymi są to stopy tytanu, aluminium, stal, stop Inconel i wiele innych.

Wydruki charakteryzują się wysoką wytrzymałością mechaniczną (równą wytrzymałości litego metalu). Co więcej: dobrą dokładnością wykończenia detali, łatwością uzyskania złożonej geometrii i chropowatą powierzchnią, podatną na obróbkę wykańczającą. 

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną

Zobacz przykładowe zastosowania dla metod druku 3D

Techniki przyrostowe stanowią dostkonałą alternatywę dla standardowych metod wytwarzania. Oferują najwyższą swobodę geometrii elementów. Zapraszamy do przejrzenia najnowszych wdrożeń firmy Farsoon, światowego producenta przemysłowych drukarek 3D

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Poznaj opinie naszych partnerów

Zobacz wszystko!
Cytat

Z firmą Awexim współpracujemy od niemal 30 lat i przez te wszystkie lata, do dziś, obserwujemy jak profesjonalne jest ich podejście do rozwiązywania problemów klientów końcowych.

Larsen Weyh – WIKUS
Cytat

Zarówno my, jak i klienci końcowi doceniają w AWEXIM umiejętność kompleksowego wsparcia klienta na każdym etapie współpracy – od doboru maszyny, przez jej montaż po wsparcie posprzedażowe. To niezwykle ważne, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Achim Mueller – BEHRINGER
Cytat

W czasach coraz większej automatyzacji przemysłu niezwykle ważne jest, aby dostawca posiadał szerokie kompetencje związane z optymalizacją produkcji, co prowadzi do redukcji kosztów dla klientów. Te kompetencje AWEXIM posiada i za to cenimy współpracę z nimi.