Szukasz wydajności w obróbce skrawaniem? NACHI to odpowiedź.

Światowy lider jakościowy w produkcji narzędzi monolitycznych.

Zamów kontakt z doradcą!

Zamów!
Scroll
Zdjęcie NACHI w Polsce
Logotyp

NACHI w Polsce

Awexim to generalny importer produktów firmy NACHI – narzędzia monolityczne wiercenia w Polsce.

Jesteśmy na rynku już od ponad 25 lat. Specjalizujemy się w optymalizacji procesów produkcji. Nasz zespół specjalistów technicznych wspiera ponad 1000 klientów w całej Polsce. Dodatkowo chcemy dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem w zakresie narzędzi skrawających

Dołącz do najlepszych!

Logotyp

Wybrane produkty w ofercie NACHI

Wiertła,  gwintowniki jak również frezy firmy NACHI pracują niezwykle wydajnie. Dzięki wyszukanym podłożom, innowacyjnej geometrii cięcia i wysokiej jakości powłokom są bardzo odporne na zużycie. Przekonują one najwyższą niezawodnością procesu, również w trudnych warunkach.

NACHI to przede wszystkim korzystne rozwiązanie dla profesjonalistów we wszystkich segmentach obróbki przemysłowej.

Aktualności

Szukasz wydajności w obróbce skrawaniem? Nasi doradcy pomogą Ci zwiększyć produktywność i zoptymalizować produkcje!

Pokaż mi!

O firmie NACHI

NACHI – FUJIKOSHI CORPORATION
Toyama 930-8511
Japonia
www.nachi.de

Firmę NACHI-FUJIKOSHI CORPORATION założono w 1928 roku w Toyamie w Japonii. Przedsiębiorstwo powstało przede wszystkim z powodu dużej zależności Japonii w tamtym czasie od importu w sektorze przemysłowym. Dodatkowo, w odpowiedzi na rosnącą industrializację i przenikania się technologii w przemyśle. Produkcja wydajnych i co więcej, wytrzymałych narzędzi to zagadnienie, któremu firma postanowiła sprostać.

Firma NACHI-FUJIKOSHI przez wiele lat ciężkiej pracy zdobyła międzynarodowe uznanie w dziedzinie narzędzi, łożysk tocznych i komponentów hydraulicznych. Ciągłe doskonalenie metod produkcji oraz szeroko zakrojone badania nad materiałami gwarantują, że również w przyszłości nasze produkty będą idealnie wyposażone, aby sprostać coraz większym wymaganiom.

Krótka historia NACHI – najważniejsze fakty:

 • 1928 Kohki Imura założył NACHI-FUJIKOSHI. Zamiarem założyciela było stać się krajowym producentem narzędzi skrawających i dodatkowo obrabiarek w nurcie modernizacji przemysłowej.
 • 1929 NACHI rozpoczyna produkcję brzeszczotów do pił hakowych
 • 1939 NACHI rozpoczęło produkcję łożysk
 • 1943 NACHI wyprodukował swoją pierwszą pompę łopatkową
 • 1953 NACHI opracowało przeciągacze typu fir-tree. Przeciągacze to jedna z podstawowych kompetencji NACHI. Co więcej, w dziedzinie przeciągaczy helikalnych NACHI posiada do 55% udziału w rynku światowym.
 • 1958 Rozpoczęcie produkcji urządzeń hydraulicznych
 • 1967 NACHI-FUJIKOSHI (Europa) zostało założone. Co więcej, początkowo licząca 5 pracowników spółka zależna zaczęła się szybko i dynamicznie rozrastać w Europie
 • 1979 NACHI zaprezentowało elektrycznie napędzanego robota spawalniczego
 • 1990 NACHI uruchomiło swoje roboty manipulacyjne
 • 1999 NACHI Europe GmbH zostało założone. Aby wyrazić znaczenie spółki zależnej dla całego rynku europejskiego, zmieniono jej nazwę.
 • 2003 NACHI rozpoczął produkcję łożysk tocznych w Czechach. NACHI CZECH S.R.O. został założony w Louny, w Czechach
 • 2004 Łożyska toczne NACHI zdobyły przestrzeń kosmiczną. W marcu 2004 roku, NASA/JPL Mars Rover bezpiecznie wylądował na Marsie. Koła zębate z falą naprężeniową łazika zostały wyposażone w ultracienkie łożyska NACHI-FUJIKOSHI.
 • 2010 NACHI zaprezentował istotne usprawnienia w zakresie narzędzi skrawających. Przezroczysta, przewodząca prąd elektryczny powłoka tlenkowa została opracowana w celu zwiększenia odporności na zużycie i niezawodności wierteł i frezów. Oprócz tego, powstało wiertło AQUA EX Flat.
 • 2013 NACHI zaprezentował najszybszego na świecie kompaktowego robota MZ07. Po raz kolejny NACHI okazuje się być jednym z wiodących na świecie producentów nowoczesnej mechatroniki produkujących wszystkie niezbędne komponenty we własnych fabrykach.
 • 2015 NACHI uruchomił produkcję wierteł 3-flutowych. Seria Aqua Drill EX jest dodatkowo rozszerzona o wiertła 3-flutowe do bardzo dokładnego wiercenia otworów nawet na nierównych powierzchniach.
 • 2017 NACHI Europe świętuje 50 lat w Europie. W ciągu ostatnich 50 lat NACHI Europe cieszy się międzynarodowym uznaniem za produkcję światowej klasy materiałów i produktów.

 

NACHI i ich narzędzia skrawające dzisiaj

NACHI dzisiaj dostarcza przede wszystkim wysokiej jakości narzędzia do zastosowań przemysłowych. Dodatkowo, wysoka jakość i niezawodność procesowa wierteł, frezów, gwintowników oraz przeciągaczy firmy NACHI opiera się na rozszerzonym poziomie produkcji NACHI. Topienie stali, produkcja proszków metalurgicznych, prasowanie, spiekanie, odpuszczanie, powlekanie, szlifowanie – eksperci NACHI opanowują wszystkie niezbędne procesy. Dzięki własnym, opracowanym i stale optymalizowanym procesom spiekania, technologii szlifowania i powlekania, NACHI jest motorem innowacji. Tak więc, jeśli chodzi o technologię, narzędzia tnące NACHI są zawsze aktualne.

Podstawowe grupy narzędzi to:

 • Wiertła kręte węglikowe, począwszy od Dmin = 0,2 mm, do średnicy D=6 mm, skok co 0,01mm
 • Wiertła ze stali HSS-E oraz ze stali PM-HSS-E
 • Gwitnowniki
 • Frezy trzpieniowe – węglikowe, ze stali PM, oraz HSS-E
 • Freza oraz wiertła z super twardymi powłokami do obróbki HSC
 • Narzędzia do wykonywania uzębień
 • Co więcej, listwy do formowania gwintów oraz uzębień metodą obróbki plastycznej
 • Szeroki zakres przeciągaczy oraz honowników

 

Jakość i precyzja made in Japan!

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną

Przykładowe wdrożenia narzędzi i obrabiarek

Codziennie wdrażamy narzędzia skrawające u klientów docelowych w Polsce. Specjalizujemy się w optymalizacji procesów produkcyjnych i sprawiamy, że produkcja jest szybsza i tańsza. Wdrażamy nie tylko narzędzia, ale również obrabiarki. Zobacz przykładowe nasze wdrożenia!

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Poznaj opinie naszych partnerów

Zobacz wszystko!
Cytat

Z firmą Awexim współpracujemy od niemal 30 lat i przez te wszystkie lata, do dziś, obserwujemy jak profesjonalne jest ich podejście do rozwiązywania problemów klientów końcowych.

Larsen Weyh – WIKUS
Cytat

Zarówno my, jak i klienci końcowi doceniają w AWEXIM umiejętność kompleksowego wsparcia klienta na każdym etapie współpracy – od doboru maszyny, przez jej montaż po wsparcie posprzedażowe. To niezwykle ważne, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Achim Mueller – BEHRINGER
Cytat

W czasach coraz większej automatyzacji przemysłu niezwykle ważne jest, aby dostawca posiadał szerokie kompetencje związane z optymalizacją produkcji, co prowadzi do redukcji kosztów dla klientów. Te kompetencje AWEXIM posiada i za to cenimy współpracę z nimi.