TENRYU – piły tarczowe węglikowe i cermet

TENRYU - piły tarczowe węglikowe i cermet

Założona w 1913 roku fi rma TENRYU od ponad 100 lat jest synonimem jakości i solidności. Początkowo firma koncentrowała się na rynku japońskim, dziś jednak znana jest na całym świecie i wyznacza m. in. standardy w dziedzinie:

 • pił tarczowych z zębami z węglików (TCT)
 • pił tarczowych z zębami wykonanymi z materiału CERMET.

Piły tarczowe TENRYU - WĘGLIKOWE I CERMET

O Tenryu

Jako TENRYU jesteśmy światowym liderem w produkcji pił tarczowych z zębami z węglika i cermetu (nazywanych w Polsce często piła widiowa). Zatrudniamy ponad 1500 osób w swoich 4 fabrykach i jest dostarcza piły do wszystkich zakątków świata.

Fabryka Tenryu, rok 2013

W naszej 100-letniej historii, nasza firma zajmowała się wieloma zagadnieniami związanymi z cięciem i zgromadziła niezbędny know-how do produkcji pił. Produkujemy wiodące na świecie wyroby, wykorzystując unikalnie opracowane urządzenia produkcyjne, które przewyższają istniejące maszyny obróbcze, począwszy od hartowania płyt pił, poprzez proces odpuszczania, aż do końcowego procesu, w którym sprawdzana jest jakość. Jednym z naszych głównych tematów jest również budowanie systemu, który szybko reaguje na potrzeby wyższego poziomu zaawansowania. Rozwój nowych produktów rozpoczyna się od zbadania właściwości materiałów roboczych używanych przez naszych klientów.

Fabryka Tenryu, rok 1913

 

Oferta – węglikowe piły tarczowe TENRYU

Test cięcia rozpoczynamy przy użyciu maszyny testującej już na etapie przedprodukcyjnym materiału obrabianego. Ściśle współpracujemy z naszymi klientami, aby wybrać najbardziej odpowiedni materiał końcówki zęba lub opracować materiał końcówki zęba, który najlepiej pasuje do właściwości obrabianego materiału. Dzięki tym próbnym cięciom jesteśmy w stanie zaproponować najbardziej odpowiednie parametry cięcia i dostarczyć najlepszą piłę dla każdego użytkownika.

W ofercie TENRYU znajdują się kilkaset różnych typów pił tarczowych. Najpopularniejsze to:

Piła tarczowa węglikowa typy TCT / Throwaway (jednorazowe)

 

 • Materiał zęba: Węglik HM-P30 lub HM-Cermet , pokrycia PVD (AlTin, CrN)
 • Średnice: 200 – 910mm
 • Grubość zęba: 1,0 – 4,5mm
 • Ilość zębów: 40 – 300
 • Zakres materiałów: m.in. stal czarna, narzędziowa, automatowa, wszelkie stale gatunkowe, stopy na bazie niklu,  tytan oraz inconel
 • Charakterystyka: do nowoczesnych przecinarek, zapewniają bardzo wysoką wydajność przy wysokiej żywotności

 

 

Piła tarczowa węglikowa typu Heavy-Duty (możliwość ostrzenia)

 • Materiał zęba: Węglik HM-P30 , pokrycia PVD (AlTiN, CrN)
 • Średnice: do 1800 mm
 • Grubość zęba: do 12 mm
 • Zakres materiałów: m.in. stal czarna, narzędziowa, automatowa, wszelkie stale gatunkowe, stopy na bazie niklu
 • Charakterystyka: do starszego typu przecinarek wolnoobrotowych oraz do dużych gabarytów (materiały o średnicach powyżej  300mm)

 

 

Inne piły tarczowe węglikowe TENRYU:

 • PIPE: do wydajnego cięcia rur
 • NON-FERROUS: do cięcia metali nieżelaznych z prędkościami do 4000m/min
 • LIGHT DUTY AUTOMOTIVE: do cięcia układów wydechowych

 

   

 

Zastosowanie – piły tarczowe węglikowe TENRYU

Węglikowa piła tarczowa TCR TENRYU ma bardzo szeroki zakres aplikacyjny, ale do popularnych przecinarek tarczowych na których pracują piły TENRYU zaliczamy przecinarki tarczowe poniższych firm:

Przecinarki stacjonarneAmada, Behringer-Eisele, Bewo, Bimax, BLM-Adige, Bomar, CTS-Conni-RALC, DoAll, Everising, Elumatec, Exact-Cut, Ficep, Framag, Kasto, Kaltenbach, Kentai, Lazzari, Linsinger, Mair, Mega, MFL, Nishijimax, Ohler, Plantool, Presta, Rattunde, Rohbi, RSA, Sinico, Simax, Soco, Tsune, itp.
Przecinarki typu “fly-cuttof”Addafer, Dreistern, OTO, SMS Meer, MTM, Olimpia, VAI-Seuthe, itp.
Przecinarki wielogłowicoweAddafer, Elmaksan, Kusakabe, Linsinger, Nakata, OTO, Plantool, SMS, Sytco, Shingyong, Shenyang SRET Equipment, itp.

 


 

Piły TENRYU to rozwiązanie dla zadań cięcia, gdzie poszukiwana jest:

 • wysoka wydajność cięcia
 • wysoka żywotność cięcia
 • wysoka jakość powierzchni i powtarzalność cięcia

Wdrożeniowcy firmy AWEXIM zajmą się kompleksowym wdrożeniem, doborem narzędzia oraz parametrów skrawania.

 

Jesteśmy generalnym importerem TENRYU w Polsce

Zobacz ciekawe wdrożenia przecinarek

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną