(EU): Wdrożenie największego systemu Farsoon HT1001P CAMS u niemieckiego producenta Modellbau Kurz

Baner: (EU): Wdrożenie największego systemu Farsoon HT1001P CAMS u niemieckiego producenta Modellbau Kurz

W Europie trwają beta-testy największego systemu Farsoon do wytwarzania przyrostowego z tworzyw sztucznych

W listopadzie ubiegłego roku Farsoon Europe GmbH z siedzibą w Sztutgarcie w Niemczech oraz Modellbau Kurz GmbH & Co KG z siedzibą w Gerlingen w Niemczech podpisały umowę dotyczącą uczestnictwa w beta-testach nowego systemu Farsoon, HT1001P CAMS (Continous Addictive Manufacturing System – system do ciągłego wytwarzania przyrostowego). Umowa dotyczy rozwoju zoptymalizowanego systemu ‘Beta-HT1001P’ w kierunku technicznej gotowości do jego pełnej komercjalizacji i podejmowania wysoce produktywnych serii produkcyjnych pełni funkcjonalnych części. W związku z nawiązaniem współpracy, Farsoon Technologies oddelegował wysoce wykwalifikowanego inżyniera z Chin do Farsoon Europe GmbH do pracy na miejscu z firmą Modellbau Kurz w umówionym wymiarze godzin.

System Farsoon HT1001P umożliwia produkcje dużych elementów (dysponuje obszarem roboczym o wymiarach 1000 x 500 x 450 mm) z tworzyw sztucznych, takich jak wzmocnione PA6. Dzięki współpracy z Modellbau Kurz, system HT1001P jest dodatkowo ukierunkowany na produkcję wielu części w jednym procesie przy generowaniu znacznie niższych kosztów aby Modellbau Kurz był w stanie lepiej sprostać nawet najtrudniejszym wymaganiom swoich klientów.

Techniki wytwarzania addytywnego (przyrostowego) to termin określający produkcje elementów poprzez stopniowe utwardzanie dostarczanego materiału (w przypadku systemów Farsoon ma on formę proszku), warstwa po warstwie, przy pomocy komputerowo wygenerowanych z oprogramowania CAM plików. Stopniowe utwardzanie kolejnych warstw prowadzi do powstawania trójwymiarowego modelu, który dzięki dobrym parametrom wytrzymałościowym znajduje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu, takich jak lotnictwo, medycyna, przemysł motoryzacyjny i wiele produktów konsumenckich. Produkcja metodami przyrostowymi rozwija się już od ponad 20 lat i staje się częścią przemysłowych fabryk i zakładów, rozwijając potencjał produkcyjny na całym świecie.

HT1001P łączy w sobie postęp w zarządzaniu przepływem pracy maszyny dzięki zastosowaniu wewnętrznego mechanizmu taśmowego, który zarządza wszystkimi etapami produkcji przesuwając pojemnik roboczy z fazy podgrzewania wstępnego do fazy budowy, jak również później do modułu chłodzącego aby zapewnić możliwie największą zdolność produkcyjną maszyny. Szybkość i jakość idą ze sobą w parze w HT1001P, zawiera on w sobie dwa systemy laserowe po 100W każdy, podwójny, zaawansowany system skanowania wiązką lasera. Dzięki temu łączy w sobie produktywność i jakość, przy jednoczesnym pokonywaniu przeszkód technicznych takich jak nakładanie się/ingerencja niezależnych linii spiekania dzięki zaawansowanym algorytmom posuwu wiązki lasera.

Więcej informacji technicznych oraz parametrów HT1001P znajduje się tutaj. Więcej na temat idei powstania HT1001P oraz technice ciągłego wytwarzania CAMS znajduje się tutaj

Opis Modellbau Kurz GmbH & Co KG

Modellbau Kurz to znany partner przemysłowej produkcji części, posiadający nowoczesny i stale rozwijający się park technologiczny o powierzchni 5500 metrów kwadratowych. Do sprostania nawet najtrudniejszym wyzwaniom konstrukcyjnym, projektowym i produkcji prototypów firma dysponuje wieloma metodami wytwarzania, licznymi procesami i wieloletnim, własnym know-how. Inwestując w najnowsze metody wytwarzania dostępne na rynku, Modellbau Kurz pełni rolę pioniera, szczególnie w przemysłowym druku 3D. Firma została założona w 1972 roku i obecnie prowadzona jest przez trzecie pokolenie. KURZ zatrudnia prawie 80 osób, w tym wysoce wykwalifikowanych inżynierów i projektantów. Więcej informacji na temat przedsiębiorstwa znajduje się na stronie www.kurzmodellbau.de.