Behringer i druk 3D – elastyczne rozwiązania dla części wytwarzanych przyrostowo

Behringer wychodzi naprzeciw wymaganiom przemysłowym dotyczącym oddzielania wydruków z powierzchni stołów roboczych drukarek 3D.

Behringer i druk 3D

Z okazji 100-lecia BEHRINGER uzupełnił swoje portfolio produktów o nową serię dla druku 3D. Nowa linia obejmuje dwa modele. Wysokowydajne przecinarki opracowano do przecinania detali 3D o różnych rozmiarach i kształtach.

Wytwarzanie przyrostowe, znane szerzej jako drukowanie 3D, umacnia swoją istotną pozycje w prawie wszystkich branżach. Nowe technologie umożliwiają produkcję zarówno prostych, jak i złożonych części z różnych materiałów. Druk 3D oferuje wiele korzyści, takich jak większa elastyczność w projektowaniu i indywidualizacja produktów. Wyprodukowane części są drukowane na płycie podstawowej (stole roboczym) oraz często posiadają struktury podporowe. Aby używać i przetwarzać wydrukowane elementy, należy odciąć je od płyty podstawowej.

Technologia cięcia

Behringer wychodzi naprzeciw wymaganiom przemysłowym dotyczącym oddzielania wydruków z powierzchni stołów roboczych drukarek 3D. Oferuje swoją technologię cięcia piłami taśmowymi w zastępstwie za zazwyczaj stosowanej obróbki elektroerozyjnej (EDM). Technologia Behringer jest lepsza od EDM w kilku aspektach:

  • Piła taśmowa przecina każdy rodzaj materiału, EDM służy do przecinania materiałów przewodzących prąd
  • Technologia przecinania elektroerozyjnego to powolny proces
  • Elektrody EDM są od nich droższe od pił taśmowych
  • Obróbka elektroerozyjna wydziela więcej ciepła, które wpływa na materiał.

Nowa seria dla druku 3D firmy BEHRINGER odcina wydruki 3D od płyty podstawowej z najwyższą precyzją cięcia. Ze względu na wysoką dokładność cięcia pilarkami taśmowymi BEHRINGER ani płyta drukowana, ani wydrukowane elementy nie ulegają uszkodzeniu. W skład serii 3D wchodzą dwa modele HBE320-523 3D i LPS-T 3D.

Rysunek 1 Przecinarka taśmowa Behringer HBE320-523 3D opracowana specjalnie na potrzeby obróbki wydruków 3D

Najwyższa precyzja nawet przy dużych średnicach cięcia

Bez względu na to, czy chodzi o stal, aluminium, tytan, stopy na bazie niklu czy tworzywa sztuczne. Przecinarki taśmowe z serii druk 3D firmy BEHRINGER bez problemu tną wszystkie wydrukowane elementy w różnych rozmiarach i kształtach. Ponieważ oprzyrządowanie może być produkowane indywidualnie według wymagań klienta, gwarantowana jest duża elastyczność.

Model HBE320-523 3D, bazująca na istniejącej i sprawdzonej serii HBE Dynamic, zadedykowano do małych i średnich płyt do 500 x 300 mm. Prosty i szybki proces przezbrajania oraz kompaktowe wymiary maszyny to zalety tego modelu. Przecinarkę HBE320-523 przestawiono na Rysunku 1.

Model LPS-T 3D pokazuje swoje mocne strony podczas odcinania z większych płyt roboczych. Jest to zmodyfikowana wersja przecinarki LPS-T. Pionowa konstrukcja maszyny z swobodnie dostępnym stołem roboczym zapewnia łatwy załadunek i obsługę dużych i ciężkich płyt roboczych. Zwłaszcza przy cięciu stali lub innych trudno skrawalnych materiałów, standardowy system serwonapędów zapewnia stały ruch posuwu piły, co pomaga zapewnić cichy i stabilny proces cięcia. Dzięki temu osiągamy wysoką jakość cięcia i trwałość piły.

Rysunek 2 Przecinarka taśmowa Behringer LPS-T 3D zaprojektowana na potrzeby rynku wytwarzania przyrostowego

 

Dzięki systemowi kontroli odchylenia ostrza i regulowanym progom oba modele serii BEHRINGER dla druku 3D zapewniają najwyższą precyzję cięcia. Możliwe jest odcinanie wydrukowanych elementów o zminimalizowanym udziale struktur podporowych. Ponadto, różne systemy chłodzenia i smarowania optymalizują cięcie różnych materiałów.

Uproszczona konfiguracja

Oba modele posiadają ruchomą klapę, co zapewnia łatwy załadunek i obsługę. Ze względu na standardowy system automatyczne pozycjonowania piły, ręczne pozycjonowanie przez operatora nie jest konieczne. Równając do płyty podstawowej, ruchomy ogranicznik zera upraszcza operację ustawiania, a także zmniejsza źródła błędów.

Komponenty bezpieczeństwa

Zarówno HBE320-523 3D i LPS-T 3D oferowane są w wersji z opcjonalnym systemem odsysania olejów, mgły aerozolowej, oparów i pyłu metalowego. Chroni ona przed wydostawaniem się substancji roboczych do środowiska pracy. Obudowa zapewnia, że żadna substancja niebezpieczna dla zdrowia nie wydostanie się poza maszynę.