(EU): BASF wypuszcza nowy materiał PA6 przeznaczony do druku 3D na maszynach Farsoon

BASF i Farsoon łączą siły, aby umożliwić wytwarzanie części druku 3D w masowej skali

Szanghaj, Chiny – BASF, największe przedsiębiorstwo chemiczne na świecie oraz Farsoon, wiodący dostawca przemysłowych systemów laserowego spiekania proszków podpisali umowę o współpracy strategicznej. Celem umowy jest zaoferowanie swoim klientom nowego materiału do druku 3D opartego na poliamidzie (PA). Wraz z prowadzeniem na rynek proszku BASF PA6 X043 wiele się zmieniło. Producenci mogą wytwarzać komponenty o lepszych kształtach, obniżonej wadze i dobrej odporności na trudne warunki środowiskowe. Co więcej, wysokowydajny materiał stwarza nowe możliwości rozwoju dla różnych gałęzi przemysłu. Obszarem docelowym jest przede wszystkim przemysł motoryzacyjnu, lotniczy i wytwarzanie produktów konsumenckich.

Zdjęcie 1 Obudowa lusterka samochodowego wykonana z nowego proszku BASF PA6 X043 na maszynie Farsoon HT403P

BASF i Farsoon prezentują nowy materiał dla druku 3D

Ultrasint PA6 X043 oferuje wysoką wytrzymałość, łatwość recyklingu i wysoką wytrzymałość termiczną. Co więcej, to wszystko przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny zakupu. W połączeniu z nowoczesnymi rozwiązaniami i pełną otwartością parametrów maszyn Farsoon materiał ten pozwala na wytwarzanie komponentów z większą wydajnością i wyższymi możliwościami produkcyjnymi.

„To kolejny przełom w dostępności materiałów do druku 3D, który umożliwia bezpośrednią produkcję części metodami przyrostowymi. Mamy nadzieje, że to przyspieszy industrializacje druku 3D w Chinach i na całym świecie. W przyszłości firma Farsoon będzie kontynuować ścisłą współpracę z firmą BASF. Chcemy wspomóc swoich klientów w zwiększaniu wydajności ich sprzętu i stosowanych materiałów przy jednoczesnym stałym obniżaniu kosztów produkcji. Naszym celem jest zaoferowanie klientom prawdziwego, przemysłowego rozwiązania w zakresie wytwarzania technikami przyrostowymi.” – Mówił dr Xu Xiaoshu, założyciel i prezes firmy Farsoon Technologies.

„BASF to firma poświęcona opracowywaniu wysokowydajnych materiałów do druku 3D. Wśród nich znajduje się na przykład seria Ultrasint PA6. Jesteśmy otwarci na współpracę z naszymi partnerami, takimi jak Farsoon. Pragniemy tworzyć konkurencyjne rozwiązania w obszarze materiałów do druku 3D ponieważ chcemy móc realizować przyszłe potrzeby naszych klientów w zakresie masowej produkcji”. Mówił Michael Tang, kierownik ds. rozwoju biznesu w firmie BASF 3D-Printing Asia-Pacyfik.

Opis BASF

BASF to koncern chemiczny, który swój sukces gospodarczy łączy z działaniami na rzecz ochrony środowiska i odpowiedzialnością społeczną. Ponad 115 tysięcy pracowników BASF pracuje nad tym, aby przyczynić się do sukcesów swoich klientów. Dzięki temu, klienci BASF działają w prawie wszystkich sektorach i w prawie każdym kraju na całym świecie. Portfolio firmy podzielone jest na 5 segmentów. Są to następująco: chemikalia, produkty eksploatacyjne, materiały funkcjonalne, rozwiązania dla rolnictwa oraz ropa naftowa i gaz ziemny. W 2017 roku BASF wygenerowało sprzedaż w wysokości 64,5 mld €. Akcje BASF są przedmiotem obrotu na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie (BAS), w Londynie (BFA) i Zurychu (BAS). Więcej informacji na stronie internetowej www.basf.com

 

Tytuł oryginału: BASF and Farsoon launch new PA6 material solution for 3D printing
Źródło: http://en.farsoon.com/news_detail/newsId=44.html