Umowa partnerska Farsoon i Siemens

Baner: Umowa partnerska Farsoon i Siemens

Strategiczna współpraca dwóch gigantów na rzecz industrializacji druku 3D

Podczas trwania XXI Międzynarodowych Targach Przemysłu w Chinach (CIIF 2019), Farsoon Technologies i Siemens Ltd. podpisały umowę partnerską. Określa ona warunki współpracy obu firm dla zintegrowania oferowanych produktów związanych z przemysłowym drukiem 3D. W ramach ustanowionej współpracy Farsoon i Siemens dołożą starań na rzecz wdrożenia oprogramowania ‘Digital Twin’ do obsługi drukarek 3D Farsoon. Tak więc współpraca tych dwóch firm to kolejne celowe działanie na rzecz zastosowania drukarek 3D w przemyśle 4.0.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani z rozpoczęcia współpracy z Siemensem. Na przestrzeni lat Farsoon obserwuje znaczący wzrost zastosowań druku 3D. Wzrost notuje się w przemyśle lotnicznym, kosmicznym, motoryzacyjnym jak również w produkcji przemysłowej, medycynie i stomatologii.”

Opisuje dr Xu Xiaoshu, założyciel i prezes generalny Farsoon Technologies.

„Dzięki wspólnym wysiłkom z firmą Siemens wkrótce będziemy w stanie zaoferować wysokowydajne i usprawnione rozwiązanie dla przepływu pracy na przemysłowych maszynach do druku 3D w Chinach i na całym świecie.”

„Metody wytwarzania przyrostowego napędzają następną rewolucje w produkcji przemysłowej i zmieniają nasze podejście: od projektowania produktów, procesu ich produkcji do modeli biznesowych.” – Mówił Wang Haibin, wiceprezes wykonawczy Siemens Ltd. Chiny. „Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Farsoon w celu rozszerzenia przemysłowych zastosowań druku 3D.”

W ramach współpracy obie firmy podzielą się swoją wiedzą i zasobami. Co więcej, jest to długoterminowe partnerstwo strategiczne na rzecz prawdziwego przemysłowego zastosowania produkcji metodami druku 3D.

Farsoon

Farsoon Technologies został założony w 2009 roku przez dr Xu Xiaoshu. Założyciel Farsoon jest jednym z  pionierów technologii spiekania laserowego z ponad 20 letnim doświadczeniem w branży. Obecnie firma jest wiodącym dostawcą maszyn do przemysłowego laserowego stapiania metali i spiekania tworzyw sztucznych. Przez lata Farsoon stworzył zespół światowej klasy ekspertów z szerokim zakresem kompetencji w wielu obszarach inżynierii. Dzięki jasnej wizji “Open for Industry” firma Farsoon jest zaangażowana we wspieranie produkcji przemysłowej za pomocą otwartych systemów, materiałów, parametrów i zastosowań.

Siemens

Siemens AG to światowa potęga technologiczna, która od ponad 170 lat jest synonimem doskonałości inżynieryjnej jak również innowacyjności, jakości i niezawodności. Firma działa na całym świecie, koncentrując się na automatyzacji i cyfryzacji w przemyśle przetwórczym i wytwórczym. Równoważnie działa w obszarach wytwarzania i dystrybucji energii. Co więcej, zajmuje się obszarami inteligentnej infrastruktury budynków i rozproszonych systemów energetycznych.

 

Tytuł oryginału: Farsoon and Siemens enter into strategic partnership for integrated industrial additive manufacturing solutions
Źródło: http://en.farsoon.com/news_detail/newsId=119.html