Farsoon: Otwarte drukarki to klucz do pełnej industrializacji druku 3D

Baner: Farsoon: Otwarte drukarki to klucz do pełnej industrializacji druku 3D

Dr Xu Xiaoshu, założyciel i prezes Farsoon Technologies dołączył do panelu dyskusyjnego „Value Chain” podczas drugiej konferencji Munich Technology Conference (MTC) on Additive Manufacturing, która odbyła się na Technical University of Munich.

Będąc jedynym mówcą reprezentującym azjatycki przemysł technologii addytywnych, dr Xu wygłosił przemówienie skupione wokół strategicznej filozofii Farsoon Technologies „Open for industry”.  Firma od początku swojego istnienia oferuje przemysłowe drukarki 3D w pełni otwarte dla użytkownika. Założyciel Farsoon podzielił się swoim spojrzeniem na sprawę pełnej industrializacji technik przyrostowych z czołowymi reprezentantami tej branży oraz środowiskami akademickimi.

Konferencja MTC2

W tym roku ponad 1000 osób związanych z branżą druku 3D brało udział w konferencji MTC2. Zarówno użytkownicy jak i producenci maszyn oraz eksperci z branży wzięli udział w dwudniowej konferencji i warsztatach. Poruszono wiele tematów, w tym trendy technologiczne, modele biznesowe, a także wyzwania i szanse na pełną industrializacje technik wytwarzania przyrostowego. Dodatkowo duży nacisk położono na trendy rozwojowe w przemyśle lotniczym, samochodowym jak również medycznym i energetycznym. Co więcej, na wyzwania związane z zastosowaniem druku 3D w tych branżach, w których projektowanie detalu pod wydruk 3D jest szczególnie istotne przy dalszej produkcji.

Jednak głównym wątkiem tegorocznego MTC była „Industrializacja wytwarzania przyrostowego”. W odpowiedzi na ten temat dr Xu wygłosił przemówienie „Otwartość dla przemysłu” w 3 sekcjach. Następująco: tendencje w technikach wytwarzania przyrostowego i przyszła integracja druku 3D z prawdziwą produkcją. Przedstawił również wprowadzenie do obecnej sytuacji na chińskim rynku wytwarzania przyrostowego.

dr Xu Xiaoshu podczas panelu dyskusyjnego “Value Chain”, zdjęcia dzięki uprzejmości Oerlikon AM

Dr Xu twierdzi że wykorzystanie druku 3D do produkcji wielkoseryjnej stanie się kolejnym trendem w przemyśle wytwarzania addytywnego. Najpierw jednak, aby to osiągnąć należy spełnić dwa główne kryteria: stabilność procesu i redukcja kosztów. Tradycyjne metody wytwarzania osiągnęły już pułap masowej produkcji dzięki istniejącej od dawna i dobrze dopracowanej technologii, maszynom i określonym standardom. Będąc stosunkowo nową technologią w zakresie seryjnego wytwarzania elementów użytkowych, druk 3D daje całkowitą swobodę projektowania. Dodatkowo oferuje możliwość szybkiego testowania złożonych części bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi. Co więcej, już teraz oferuje mniejsze koszty produkcji małoseryjnych. Te cechy sprawiają, że druk 3D stanowi potężną alternatywę dla tradycyjnych metod wytwarzania. Co więcej, jest także wartościowym rozwiązaniem w całym łańcuchu przemysłowej produkcji. Na celowniku wciąż jednak znajduje się redukcja kosztów i wzrost stabilności procesu.

Druk 3D to zamiennik w produkcji

Wyzwaniem jest zwiększenie szybkości, ulepszenie kontroli procesu oraz certyfikowanie kolejnych materiałów i wymaga to współpracy całej branży druku 3D.

„To ekscytujące, na tej konferencji przekonaliśmy się, że zmniejszenie kosztów produkcji i zwiększenie automatyzacji stały się głównym tematem dyskusji o industrializacji technik przyrostowych” – Mówił dr Xu. „Rozwój metod druku 3D pokazał że możemy uzyskać wysoką wydajność i niższy koszt wytwarzania funkcjonalnych części. Uprzemysłowienie produkcji metodami przyrostowymi jest naszym wspólnym celem i jest w naszym zasięgu. Stanie się rzeczywistością tylko dzięki naszym wspólnym wysiłkom.”

Kolejnym aspektem poruszonym przez dr Xu jest potrzeba wprowadzenia norm i procesów weryfikacji wyrobów. Wraz z rozwojem metod wytwarzania addytywnego i rozwijającymi się zastosowaniami powstaje potrzeba weryfikacji technicznej i unormowania wymagań dotyczących części wykonywanych dla różnych branży przemysłowych. Druk 3D ma solidne podstawy do zastosowania go w wielu wyróżniających się branżach, takich jak lotnictwo czy medycyna. Te wymagające gałęzie przemysłu potrzebują najwyższych standardów przetwarzanych materiałów, określonych procedur testowych i spełnienia wielu innych wymogów. Dr Xu twierdzi, że „Tylko poprzez ustanowienie przemysłowych standardów zwiększymy akceptacje i zastosowanie technik przyrostowych w przemyśle. Dzięki temu rozpromujemy globalny rozwój techniczny i biznesowy.”

Otwarte drukarki to klucz do pełnej industrializacji druku 3D

Zapytany o klucz do dalszego rozwoju przemysłowych technologii addytywnych, dr Xu odpowiedział „’Otwartość dla przemysłu’ to jedyna dobra droga. Firmę Farsoon Technologies założono w oparciu o jasną wizję i podstawowe zobowiązanie do tworzenia w pełni otwartych systemów. Otwarte drukarki 3D umożliwiają użytkownikowi wprowadzanie innowacji i poszerzą zakres zastosowania technik spiekania proszków na świecie. Jesteśmy przekonani, że dzięki otwartości parametrów naszych urządzeń i znajdywaniu nowych, lepszych i bardziej opłacalnych materiałów przemysł wytwarzania przyrostowego będzie mógł kontynuować swój szybki rozwój.”. Unikalny pogląd dr Xu został ciepło i dobrze przyjęty przez słuchaczy forum dyskusyjnego i uczestników konferencji. Głównym tematem dalszej dyskusji była globalna rola Chin jako producenta i dojrzałość do produkcji wdrażanych systemów wytwarzania przyrostowego. Gospodarka światowa potrzebuje Chin również w obszarze produkcji metodami przyrostowymi a globalna współpraca w całej branży druku 3D będzie rozszerzana.

 

Zapraszamy do obejrzenia pełnego wywiadu z Dr Xu Xiaoshu, założycielem i prezesem Farsoon Technologies

 

 

Tytuł oryginału: Open System is the Key to AM Industrialization
Źródło: http://en.farsoon.com/news_detail/newsId=85.html