(USA): drukarka do metalu Farsoon na Uniwersytecie Louisville

Kolejne wdrożenie Farsoon Americas dla Uniwersytetu w Louisville w Stanach Zjednoczonych

Marzec 2019, Louisville, Kentucky, USA – J.B. Speed School of Engineering, dział Uniwersytetu w Louisville sfinalizowało umowę o strategicznym partnerstwie z firmą Farsoon Americas, spółką będąca lokalnym oddziałem Farsoon Technologies na rynek amerykański. Celem podjęcia współpracy jest dostarczenie najlepszego sprzętu Farsoon, niezbędnego na potrzeby oferowania szkoleń i prowadzenia badań przez Uniwersytet. Docelowo również dla zwiększenia dostępności zaawansowanej produkcji części metalowych metodami przyrostowymi dla konsumentów.

Zdjęcie 1 Farsoon FS271M – przemysłowa urządzenie do laserowego stapiania proszków metalowych

Instalacja drukarki do metalu Farsoon FS271M na Uniwersytecie

Zaawansowany system spiekania laserowego proszków metalowych firmy Farsoon, model FS271M został zainstalowany w Rapid Prototyping Center. RPC to znane i uznawane na całym świecie centrum badań nad drukiem 3D i technologiami addytywnymi, organizatorem szkoleń i czołowym centrum wdrożeniowym z branży. Już od 1993 roku RPC zajmuje się wsparciem użytkowników przemysłowych urządzeń do produkcji przyrostowej. Posiada wieloletnie doświadczenie, zarówno w kwestii druku 3D z tworzyw sztucznych jak i z metali. Dzięki temu to obecnie jeden z najbardziej zaawansowanych uniwersyteckich ośrodków badawczych dla druku 3D w USA. Farsoon Technologies jest globalnym dostawcą przemysłowych systemów do wytwarzania metodami selektywnego laserowego spiekania proszków polimerowych i metalowych.

„Współpraca z Farsoon Technologies – Americas pozwala rozszerzyć naszą rolę w rozwoju produkcyjnej siły roboczej druku 3D zapewniając jednocześnie dostęp dla naszych studentów i pracowników do najnowocześniejszego systemu do wytwarzania przyrostowego z metali w celu prowadzenia badań oraz edukacji przyszłych inżynierów.” – Powiedział dziekan Uniwersytetu w Louisville, Emmanuel Collins. „Z przyjemnością podejmujemy współpracę i cieszymy się na możliwość jej kontynuowania w kolejnych latach.”

Zdjęcie 2 Przykładowe detale wykonane na FS271M

„Farsoon Technologies – Americas jest zadowolona z podjęcia współpracy z Uniwersytetem w Louisville. Cieszymy się na możliwość wykorzystania doświadczenia tamtejszych pracowników w celu rozwoju zaawansowanych zastosowań wytwarzania addytywnego z metali. Co więcej, liczymy na zwiększenie naszego bezpośredniego zaangażowania w pomoc dla naszych konsumentów.” – mówił Chuck Kennedy, wiceprezes Farsoon Americas. „Partnerstwo to pozwoli na przeszkolenie użytkowników systemów Farsoon we wszystkich tematach związanych z produkcją drukiem 3D, również w zakresie nowo zmienionych przepisów National Fire Protection Association, dotyczących bezpiecznej eksploatacji systemów do druku 3D z metali a także umożliwi użytkownikom zapoznanie się z unikalnymi możliwościami naszych systemów produkcji przyrostowej z metali.”

Tytuł oryginału: Speed School adds to 3D printing capabilities with partnership
Źródło: http://en.farsoon.com/news_detail/newsId=103.html