(Chiny): Falcontech wdraża 50 drukarek 3D do metalu od Farsoon do swojej nowoczesnej fabryki

Zapowiedź nowoczesnej fabryki wydruków 3D

Firma Falcontech, dostawca produktów i usług dla przemysłu lotniczego, ogłosiła plany swojej inicjatywy “Super AM Factory” z docelowymi 50 systemami Farsoon Metal. Falcontech zwiększa zdolności produkcyjne w zakresie produkcji seryjnej poprzez wprowadzenie większej liczby maszyn Farsoon do obecnego zakładu, planowanych w sumie 20 systemów Farsoon do końca 2020 roku.

Założona w 2012 roku firma Falcontech co. , Ltd. (zwana dalej Falcontech) jest wiodącym dostawcą usług wydruków 3D z metali w Chinach, posiadającym certyfikat AS9100. Dzięki 3 jednostkom biznesowym, w tym Metal AM Powder, Metal AM Solution i Advanced Manufacturing Falcontech oferuje przemysłowym klientom kompleksowe portfolio: produkcje części metalowych drukiem 3D, materiałów, post-processing detali, wsparcie aplikacji i serwis.

Dzięki ponad 7-letniemu doświadczeniu w obsłudze maszyn do stapiania laserowego proszków metali różnych międzynarodowych marek, firma Falcontech rozwinęła głębokie wewnętrzne know-how w zakresie przemysłowej produkcji AM z metali, a ostatnio rozpoczęła inicjatywę mającą na celu zwiększenie swoich zdolności produkcyjnych i skupienie się na rzeczywistej produkcji, strategii fabryki Super Metal AM. Przekonana o innowacyjności technologicznej Farsoon, wysokiej jakości rozwiązaniach i profesjonalnym serwisie, Falcontech nawiązała długoterminową współpracę partnerską poprzez znaczne inwestycje w systemy metalowe Farsoon w 2019 roku. W uznaniu tej współpracy, Falcontech i Farsoon wspólnie pracowały nad dostosowanym do potrzeb wielkoformatowych wydryków z metalu dla przemysłu lotniczego i kosmonautycznego, jak również nad rozwojem technologii przetwarzania proszków metalowych produkcji Falcontech.

Rysunek 1 Centrum produkcyjne Falcontech zawiera systemy FS421M, FS301M i FS271M

Bazując na tej owocnej współpracy, firma Falcontech zwiększyła swoje możliwości produkcyjne, instalując wiele systemów Farsoon Metal, w tym FS421M, FS301M, FS271M (Rysunek 1) i niestandardowy system metalowy dużego formatu (Rysunek 2) o największym w branży polu roboczym o wymiarach do 620 x 620 x 1100 mm. System ten daje firmie Falcontech niezrównane narzędzie do produkcji dużych detali dla przemysłu lotniczego i kosmicznego. Dzięki zwiększonym możliwościom produkcji AM Falcontech z powodzeniem wspierał rozwój i seryjną produkcję komponentów do statków kosmicznych w wielu kluczowych projektach.

Rysunek 2 Wielkoformatowy system metal AM Farsoon-Falcontech o polu roboczym 620 x 620 x 1100 mm

Dzięki wspólnemu wysiłkowi zespołu Farsoon i Falcontech dokonał się znaczny postęp techniczny, w tym zoptymalizowana wydajność, możliwość wydruku struktur cienkościennych już od 0,5 mm, poprawiona dokładność wymiarowa ±0,5 mm/800 mm, poprawiona chropowatość powierzchni wydruku Ra 6,3 mikrona oraz kontrolowana, metalurgiczna jakości części produkowanych przez system Farsoon.

Dzięki filozofii “Open for Industry” maszyn Farsoon, Falcontech jest w stanie pracować z większą elastycznością podczas ustawiania parametrów i rozwoju materiałów, co przyczynia się do uzyskania w sumie 20 nastaw do obróbki materiałów  charakterystycznych dla zastosowaniach lotniczych, w tym wielu typów i gatunków stopów tytanu, stopów aluminium i nadstopów na bazie niklu. Pomogło to również firmie Falcontech w stworzeniu bazy danych do przetwarzania materiałów dla przemysłu lotniczego w celu przyszłego, dalszego rozwoju i kontroli jakości produkcji.

“Widzimy wyjątkową wydajność i stabilność metalowego systemu Farsoon FS421M dzięki wielu seryjnym pracom produkcyjnym od czasu jego instalacji”, mówi Yu Hai, dyrektor generalny działu wdrożeń Metal AM w firmie Falcontech. “Jesteśmy podekscytowani wysoką jakością produkowanych części, która jest zaletą systemów Farsoon. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na zamówienia produkcyjne, Falcontech będzie dalej zwiększał nasze zdolności produkcyjne i poprawiał czas realizacji dostaw dzięki większej ilości systemów Farsoon Metal.”

Opis Falcontech

Założona w sierpniu 2012 r. firma Falcontech znajduje się w pobliżu Szanghaju, a jej obecna powierzchnia produkcyjna wynosi ponad 12 000 metrów kwadratowych na 248 akrach ziemi. Falcontech to jeden z wiodących dostawców usług w zakresie produkcji części metalowych drukiem 3D dla przemysłu lotniczego i kosmiczneg w Chinach. W posiadaniu firmy znajduje się certyfikat AS9100. Falcontech posiada 3 jednostki biznesowe, w tym Metal AM Powder, Metal AM Solution i Advanced Manufacturing, Falcontech jest w stanie zaoferować wysokiej jakości komponenty dla przemysłu lotniczego i kosmonautycznego, urządzeń medialnych, przemysłu transportowego, chemicznego i samochodowego. Falcontech jest wykwalifikowanym dostawcą części wydrukowanych 3D dla COMAC. Falcontech jest wyposażony w linię do produkcji proszku ze stopu tytanu EIGA o rocznej wydajności 90 ton proszku lotniczego z certyfikatem CAAC.

Tytuł oryginału: Falcontech to install 50 Farsoon metal systems for Super AM Factory
Źródło: http://en.farsoon.com/news_detail/newsId=141.html