(Chiny): Wdrożenie 50 drukarek 3D do metalu Farsoon

Zapowiedź nowoczesnej fabryki wydruków 3D

Firma Falcontech, dostawca produktów i usług dla przemysłu lotniczego, ogłosiła plany swojej inicjatywy “Super AM Factory”.  Jej trzon stanowić będzie 50 drukarek 3D do metalu od Farsoon Technologies. W ten sposób Falcontech zwiększa zdolności produkcyjne w zakresie produkcji seryjnej poprzez wprowadzenie większej liczby maszyn Farsoon do obecnego zakładu. Do końca 2020 roku zaplanowane jest wdrożenie w sumie 20 systemów Farsoon do końca 2020 roku.

Założona w 2012 roku firma Falcontech co. , Ltd. (zwana dalej Falcontech) jest wiodącym dostawcą usług wydruków 3D z metali w Chinach, posiadającym certyfikat AS9100. Dzięki 3 jednostkom biznesowym, Falcontech oferuje przemysłowym klientom kompleksowe portfolio. Co następuje, zakres działania firmy to: produkcja części metalowych drukiem 3D i materiałów, post-processing detali, wsparcie aplikacji i serwis.

Współpraca oparta na doświadczeniu partnerów

Ponad 7-letnie doświadczenie w obsłudze maszyn do stapiania laserowego proszków metali różnych międzynarodowych marek. To właśnie firma Falcontech rozwinęła głębokie wewnętrzne know-how w zakresie przemysłowej produkcji AM z metali.

Najnowszą inicjatywą firmy Falcontech jest stworzenie fabryki Super Metal AM. To przedsięwzięcie ma na celu zwiększenie swoich zdolności produkcyjnych oraz skupienie się na rzeczywistej produkcji części metalowych drukiem 3D. Dotychczasowa współpraca z Farsoon przekonała firmę o rozwiązaniach wysokiej jakości i profesjonalnym serwisie drukarek. W 2019 Falcontech nawiązał długoterminową współpracę partnerską poprzez znaczne inwestycje w systemy metalowe Farsoon. Zespoły wdrożeniowe obu firm wspólnie pracowały nad systemem AM dostosowanym do potrzeb wielkoformatowych wydruków z metalu dla przemysłu lotniczego i kosmonautycznego. Dodatkowo, współpraca objęła również prace nad rozwojem technologii przetwarzania proszków metalowych produkcji Falcontech.

Rysunek 1 Centrum produkcyjne Falcontech zawiera systemy FS421M, FS301M i FS271M

Bazując na tej owocnej współpracy, firma Falcontech zwiększyła swoje możliwości produkcyjne, instalując wiele drukarek 3D do metalu Farsoon, w tym FS421M, FS301M, FS271M (Rysunek 1) i niestandardowy system metalowy dużego formatu (Rysunek 2) o największym w branży polu roboczym o wymiarach do 620 x 620 x 1100 mm. System ten daje firmie Falcontech niezrównane narzędzie do produkcji dużych detali dla przemysłu lotniczego i kosmicznego. Dzięki temu, dzięki zwiększonym możliwościom produkcji AM, Falcontech z powodzeniem wspierał rozwój i seryjną produkcję komponentów do statków kosmicznych w wielu kluczowych projektach.

Rysunek 2 Wielkoformatowy system metal AM Farsoon-Falcontech o polu roboczym 620 x 620 x 1100 mm

Dzięki wspólnemu wysiłkowi zespołu Farsoon i Falcontech dokonał się znaczny postęp techniczny.  Zoptymalizowana wydajność, co więcej, możliwość wydruku struktur cienkościennych już od 0,5 mm, poprawiona dokładność wymiarowa ±0,5 mm/800 mm. Dodatkowo poprawiona chropowatość powierzchni wydruku Ra 6,3 mikrona oraz kontrolowana, metalurgiczna jakości części produkowanych przez system Farsoon.

Farsoon oferuje wiele korzyści

Dzięki filozofii “Open for Industry” maszyn Farsoon, Falcontech jest w stanie pracować z większą elastycznością podczas ustawiania parametrów i rozwoju materiałów. W ten sposób, firma wypracowała w sumie 20 nastaw do obróbki materiałów. Falcontech stosuje materiały charakterystyczne dla zastosowaniach lotniczych, między innymi, wiele typów i gatunków stopów tytanu, stopów aluminium i nadstopów na bazie niklu. Korzystanie z drukarek Farsoon pozwoliło firmie na stworzenie bazy danych z warunkami przetwarzania materiałów dla przemysłu lotniczego.

“Widzimy wyjątkową wydajność i stabilność metalowego systemu Farsoon FS421M dzięki wielu seryjnym pracom produkcyjnym od czasu jego instalacji”, mówi Yu Hai, dyrektor generalny działu wdrożeń Metal AM w firmie Falcontech. “Jesteśmy podekscytowani wysoką jakością produkowanych części, która jest zaletą systemów Farsoon. Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na zamówienia produkcyjne, Falcontech będzie dalej się rozwijał. Aby to zrobić, będziemy zwiększać zdolności produkcyjne i poprawiać czas realizacji dostaw dzięki większej ilości systemów Farsoon Metal.”

Opis Falcontech

Założona w sierpniu 2012 r. firma Falcontech znajduje się w pobliżu Szanghaju. Jej obecna powierzchnia produkcyjna wynosi ponad 12 000 metrów kwadratowych na 248 akrach ziemi. Falcontech to jeden z wiodących dostawców usług w zakresie produkcji części metalowych drukiem 3D. Jego klienci docelowi to firmy z przemysłu lotniczego i kosmicznego w Chinach. W posiadaniu firmy znajduje się certyfikat AS9100. Falcontech posiada 3 jednostki biznesowe: Metal AM Powder, Metal AM Solution i Advanced Manufacturing. Dzięki temu, producent jest w stanie zaoferować wysokiej jakości komponenty dla przemysłu lotniczego i kosmonautycznego, transportowego, chemicznego i samochodowego. Falcontech jest wykwalifikowanym dostawcą części wydrukowanych 3D dla COMAC. Co więcej, Falcontech jest wyposażony w linię do produkcji proszku tytanu EIGA o rocznej wydajności 90 ton proszku.

Tytuł oryginału: Falcontech to install 50 Farsoon metal systems for Super AM Factory
Źródło: Farsoon, http://en.farsoon.com/news_detail/newsId=141.html