Farsoon wprowadza nowe urządzenia peryferyjne dla swoich drukarek

Zaawansowany system zarządzania proszkiem oraz zewnętrzna stacja ochładzania dedykowana dla serii 403P.

Wstęp

W dniach 10-12 listopada 2020 roku odbyły się pierwsze targi Formnext w formie wydarzenia online. Pomimo nietypowej formy tegorocznej edycji, Farsoon Technologies z radością przedstawił na nich dwa nowe urządzenia peryferyjne. Dedykowane dla przemysłowych drukarek 3D Farsoon do tworzyw sztucznych. Jest to System Zarządzania Proszkiem (PMS) oraz Zewnętrzna Stacja Chłodząca (EC Station) dla serii drukarek 403P. Nowe systemy są odpowiedzią firmy na rosnące potrzeby automatyzacji produkcji przemysłowych drukarek 3D. To rozwiązania znacznie usprawniające płynności pracy dla przemysłowej produkcji części drukiem 3D.

Partnerstwo rozwojowe

Rozwój nowych produktów to efekt ścisłej współpracy z kluczowym partnerem branżowym WeNext. Jest to firma będąca wiodącym dostawcą usług w zakresie produkcji i szybkiego prototypowania w Chinach. PMS i EC Station zostały zaprojektowane tak, aby sprostać wymaganiom przemysłowych użytkowników Farsoon. Pod uwagę wzięto szybkość produkcji, zarządzenie proszkiem, ścisłą kontrolę procesu i redukcje kosztów. Od początku cyklu rozwojowego oba produkty wykorzystywane są w WeNext wraz z 11 przemysłowymi drukarkami 3D Farsoon z serii 403P oraz Flight-403P.

Rysunek 1 Kilkanaście przemysłowych drukarek 3D Farsoon z serii 403P pracujących w WeNext

 

“Prawdziwie przemysłowy przepływ pracy jest kluczem do pełnego wyzwolenia potencjału produkcji 3D na dużą skalę. Jesteśmy jedną z pierwszych firm w Chinach stosujących technologię przemysłowego druku 3D z tworzyw sztucznych. Obecnie stajemy w obliczu rosnącej konkurencji w zakresie poprawy jakości, czasu realizacji i zarządzania kosztami w branży biur usług 3D. Badamy wszystkie możliwości poprawy czasu pracy naszych maszyn i możliwości produkcyjnych. Chcemy oferować naszym klientom powtarzalne części wysokiej jakości przy ekonomicznych kosztach. Teraz jesteśmy na dobrej drodze dzięki Farsoonowi”.  – powiedział Andy Zhang, współzałożyciel i zastępca dyrektora generalnego WeNext.

System Zarządzania Proszkiem (PMS)

PMS to systemem zarządzania i obsługi dla proszków polimerowych. Opracowany z myślą o połączeniu przemysłowej wydajności druku 3D z pełną linią maszyn do druku 3D z polimerów jak również z wyposażeniem dodatkowym Farsoon.

System PMS firmy Farsoon integruje wiele procesów przetwarzania proszku polimerowego. Do jego zadań należy recykling i przechowywanie zużytego proszku, dostarczanie nowego proszku, szybkie mieszanie i przesiewanie. Wysoka wydajność systemu Farsoon PMS umożliwia usprawnienie przepływu pracy do minimalnych przestojów drukarek 3D, zwiększonej przepustowości i niższym koszcie na część. Programy pilotażowe wykorzystujące materiały Farsoon FS3300PA i FS3300PA-F umożliwiają utrzymanie wskaźnika odświeżania proszku na poziomie 20%. To pozwala na znaczne obniżenie kosztów eksploatacji oraz minimalizację ilości odpadów proszkowych w celu poprawy ochrony środowiska.

W pełni szczelny i zautomatyzowany proces obsługi proszków w PMS umożliwia czyste i bezpieczne środowisko produkcji bez bezpośredniego kontaktu operatorów z proszkiem. System PMS charakteryzuje się doskonałą dokładnością pomiarów parametrów proszku, co przekłada się na zoptymalizowany proces kontroli. Dodatkowo posiada interfejs zorientowany na użytkownika z łatwą opcją konfiguracji wielu parametrów. To między innymi proporcje mieszania, przetwarzana objętość, czas mieszania i prędkość mieszania i inne. System PMS może być również połączony z mobilną jednostką dostarczania proszku (PDU), która transportuje przygotowany proszek bezpośrednio do drukarek.

Dzięki dobrej wydajności obsługi proszków, pojedynczy system Farsoon PMS może obsługiwać wiele drukarek i stacji wyładowczych, zapewniając maksymalną wydajność produkcji.

Rysunek 2 Przepływ pracy dla nowego Systemu Zarządzania Proszkiem (PMS)

Zewnętrzna stacja chłodząca (EC Station) dla serii drukarek 403P

Zewnętrzna stacja chłodząca (EC Station) opracowana dla flagowej linii Farsoon serii 403P oferuje wydajne chłodzenie i jednocześnie maksymalizuje wydajność drukarek. Podobnie jak wszystkie systemy SLS, 403P wymaga znacznego czasu chłodzenia po zakończeniu budowy w celu zagwarantowania jakości części. Tradycyjnie proces ten odbywa się wewnątrz drukarki, zabierając cenny czas maszyny, który mógłby zostać wykorzystany do produkcji. Zaprojektowany do chłodzenia wyjmowanej komory roboczej bez konieczności długotrwałego schładzania wewnątrz głównego systemu. Zewnętrzny proces chłodzenia również odbywa się w kontrolowanej atmosferze gazu obojętnego. Dzięki temu uzyskuje się równomierne chłodzenie wydruków, zapewniając optymalną powierzchnię gotowego elementu, kolor, dokładność wymiarów i wydajność. Użytkownicy mogą jeszcze bardziej zoptymalizować proces chłodzenia poprzez kontrolę zużycia azotu i czasu chłodzenia w zależności od potrzeb danej aplikacji.

Rysunek 3 Przepływ pracy w zewnętrznej stacji ochładzania wydruków dedykowanej serii drukarek Farsoon 403P

“Wszechstronne know-how Farsoona w kwestii produkcji przyrostowej z tworzyw sztucznych pozwala nam na szybkie dostosowanie najnowszych innowacji technologicznych do zwiększonej wielkości produkcji, szybszych cykli obróbczych i niższych kosztów jednostkowych części. Dzięki ulepszonemu przepływowi pracy w przemyśle otrzymujemy teraz więcej projektów, a nasze 11 maszyn Farsoon pracuje z prawie pełną wydajnością. Obecnie planujemy wprowadzenie większej ilości osprzętu Farsoon, aby jeszcze bardziej zwiększyć naszą produktywność”. – mówił Andy Zhang, współzałożyciel i zastępca dyrektora generalnego WeNext.

Dzięki zespołowi ekspertów od materiałów, maszyn, produkcji i zastosowań, Farsoon stara się zaoferować klientom najwyższy stopień wydajności i kontroli procesu produkcji przyrostowej. Dzięki filozofii “Open for Industry” firma Farsoon będzie nadal oferować klientom przemysłowym innowacyjne rozwiązania: szybsze, bardziej wydajne i bardziej opłacalne.