Flight – superszybkie przemysłowe drukarki 3D nowej generacji

Baner: Flight – superszybkie przemysłowe drukarki 3D nowej generacji

Przedstawiamy nową technologię super szybkich drukarek 3D w technologii laserowego spiekania proszków polimerowych

Selektywne laserowe spiekanie (SLS) proszków to najczęściej wykorzystywana w przemyśle metoda druku 3D. Jak rozwiną się drukarki SLS w przyszłości? Farsoon Technologies gotowa jest ogłosić światu opracowanie nowej technologii FlightTM! Nowa technologia podniesie wydajność obecnie stosowanej technologii selektywnego spiekania proszków na nowy, wyższy poziom. Przedstawiamy nowe podejście do technologii druku 3D SLS: superszybkie, przemysłowe drukarki 3D Farsoon oparte o technologie FlightTM

Posiadając ponad 25 letnie doświadczenie w branży wytwarzania addytywnego, założyciel Farsoon Technologies stworzył nową firmę, którą w całości poświęcił produkcji innowacyjnych i zaawansowanych systemów do produkcji elementów metodą SLS. Aby sprostać potrzebom klientów, firma Farsoon skupia się na produkcji maszyn o wyższych możliwościach produkcyjnych. Stawiamy nacisk na zwiększoną dokładność wykonywanych detali, zwiększoną produktywność i elastyczność. Opracowana w celu zaspokojenia wymienionych wymagań technologia FlightTM dostarcza klientom niespotykaną dotąd wydajność technologii selektywnego laserowego spiekania proszków polimerowych.

Laser światłowodowy

FlightTM Technology lub Fiber LightTM Technology wykorzystuje potężne światłowodowe lasery. Zastępują one zazwyczaj stosowanych w maszynach SLS, laserów gazowych CO2. Lasery Fiber, oparte na włóknach światłowodowych, pozwalają na dostarczanie znacznie zwiększonej ilości energii do proszku znajdującego się na stole roboczym. Ze względu na solidniejszą i bardziej stabilną budowę tego typu laserów, technologia FlightTM zapewnia użytkownikowi lepszą żywotność komponentów optycznych w porównaniu do systemów wyposażonych w laser CO2. Dzięki zwiększonej mocy i poprawionym właściwościom absorbcji energii przez proszek, technologia FlightTM  pozwoli na przetwarzanie szerszej grupy materiałów i zapewni większą elastyczność w porównaniu do standardowych systemów SLS. Użytkownikowi zapewni to większą swobodę w doborze przyszłych materiałów oraz rozwoju zastosowań.

Szybkość

Dzięki zastosowaniu potężnych systemów światłowodowych, FlightTM osiąga znacznie wyższą gęstość mocy. Lasery Fiber zapewniają lepsze doprowadzanie energii do materiału na stole roboczym. Oprócz tego, posiadają mniejsze rozmiary powierzchni plamki lasera. Wyższa gęstość mocy oznacza więcej dostarczonej energii w momencie kontaktu wiązki z powierzchnią przetwarzanego materiału. W efekcie, lasery te umożliwiają pełne spiekanie proszku w niezwykle krótkim czasie. Technologia FlightTM pozwala osiągnąć szybkość posuwu wiązki lasera na poziomie 20 m/s. W ten sposób zapewnia ekstremalnie wysokie prędkości spiekania. FlightTM zdolna będzie wynieść branże przemysłowego wytwarzania przyrostowego części na wyższy poziom wydajności.

Wydajność i wykończenie detali

Technologia FlightTM została opracowana z wykorzystaniem nowych, unikalnych algorytmów skanowania, potężnego i dynamicznego systemu optycznego oraz standardowym dla Farsoon Technologies systemie o w pełni otwartych parametrach. FlightTM jest w stanie osiągnąć bardziej jednorodny rozkład energii w obszarze komory roboczej oraz dokładniejszy, mniejszy rozmiar plamki lasera w porównaniu do standardowych systemów laserowego spiekania proszków, jednocześnie zapewniając dobry przestrzenny rozkład energii podczas całego procesu. Całościowo zapewnia to lepszą jakość wykonywanych detali przy jednoczesnym zachowaniu wszystkich standardowych korzyści wykonywania części metodą SLS.

Flight to nowa generacja super szybkich drukarek SLS

„Metody wytwarzania przyrostowego rozwijają się w niesamowitym tempie”, mówi Dr. Xu Xiaoshu, prezes Farsoon Technologies. „Aby sprostać oczekiwaniom nowych i obecnych klientów, za wykorzystywaniem naszych technologii, musimy się dostosować do ich wymagań w zakresie produktywności. Dzięki technologii FlightTM znacznie zwiększyliśmy możliwości szybkiego spiekania laserowego, aby sprostać wymaganiom wielko-seryjnej produkcji.”

Farsoon współpracuje z klientami w obszarze rozwijania maszyn do wytwarzania addytywnego w oparciu o wspólną wizję i potrzebne innowacje. W ofercie posiada kompletne stanowiska – przemysłowe drukarki 3D do tworzyw sztucznych oraz do metalu. Co więcej, niedawno wdrożył nowy system do ciągłego wytwarzania drukiem 3D – CAMS. Docelowo, również technologia FlightTM będzie oferowana jako opcja do systemów Farsoon Technologies. Planowane są wdrożenia tej technologii do urządzeń o różnych zakresach rozmiarów pól roboczych.

Z niezrównaną wydajnością i szczegółowością, Farsoon Technologies przybliża się do produkcji super-szybkich systemów spiekania laserowego proszków w myśl hasła „The future is not FAR, it’s comming SOON.”

Klientów oraz wszystkie osoby zainteresowane przyłączeniem się do programu Beta-Testów technologii FlightTM, proszeni są o kontakt globalinfo@farsoon.com (w języku angielskim) lub kontakt@awexim.pl (w języku polskim) w celu uzyskania szczegółowych informacji.

Zapraszamy do kontaktu wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w beta-testach nowej technologii Flight

Farsoon Technologies

Farsoon Technologies to firma produkująca przemysłowe drukarki 3D. Firmę założono w 2009 roku. Dzięki zespołowi światowej klasy ekspertów w dziedzinach technik przyrostowych szybko stała się liderem w produkcji i sprzedaży w Chinach. W 2017 roku firma otworzyła filię w Ameryce Północnej, Farsoon Americas z siedzibą w Austin, w Teksasie. W tym samym roku Farsoon wypuścił nową linię maszyn w ramach rewolucyjnej przemysłowej metody CAMS (CAMS – Continous Additive Manufacturing Solution). Rok później, w Stuttgarcie w Niemczech powstała spółka Farsoon Europe GmbH, której celem jest prowadzenie bezpośredniej działalności na rynku europejskim. Firma Farsoon zaangażowana jest w rozwój metod wytwarzania przyrostowego w kierunku wykorzystywania ich pełnego potencjału produkcyjnego. Naszym klientom dostarcza najlepszych w swojej klasie maszyn, materiałów, oprogramowania, aplikacji i usług.

 

Tytuł oryginału: Flight™ Technology – The Next Generation of High-speed Plastic Laser Sintering
Źródło: http://en.farsoon.com/news_detail/newsId=97.html