(EU): Podwójna instalacja drukarki 3D Farsoon z serii 403P u klienta z Niemiec.

Farsoon Europe i Rapid Product Manufacturing informują o wdrożeniu dwóch maszyn do spiekania laserowego 403P w siedzibie klienta w Helmstedt, w Niemczech

Wstęp

Farsoon Europe GmbH i Rapid Product Manufacturing GmbH (RPM) informują, że instalacja drukarki 3D do spiekania laserowego Farsoon 403P w siedzibie klienta w Helmstedt, w Niemczech przebiegła pomyślnie. Co więcej, RPM od razu zdecydowało się na zakup dwóch urządzeń Farsoon.

Obie firmy poinformowały, że po intensywnym procesie ewaluacji, RPM zdecydowało się na zwiększenie swojej całkowitej zdolności produkcyjnej. Co więcej, firma zdecydowała się na zastąpienie niektórych starszych drukarek dwiema zaawansowanymi maszynami Farsoon. Obydwie maszyny Farsoon, SS403P i HT403P służą do stabilnej, szybkiej seryjnej produkcji docelowo stosowanych części z przyspieszonymi krokami prototypowania. Dodatkowo, HT403P oferuje zaawansowane możliwości w zakresie kontroli wysokiej temperatury. Jest to szczególnie ważne przy przetwarzaniu wysokowydajnych tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego i logistycznego. Te dwie maszyny Farsoon poprawiają wydajność RPM w porównaniu do starszych używanych przez nich maszyn innych producentów. Wkrótce po oddaniu maszyn do użytku, RPM rusza z produkcją. Na nowych maszynach Farsoon odbywa się to ze zwiększoną szybkością w prototypowaniu i produkcji małych serii (do 10. 000 sztuk). Farsoon jest podekscytowany i dumny, że może dodać RPM do swojej szybko rosnącej listy zadowolonych partnerów i cieszy się na nadchodzące sukcesy z nowym partnerem.

(po lewej) Dwie maszyny Farsoon (HT403P i SS403P) w siedzibie RPM  (po prawej) Ukończony proces ewaluacji systemów Farsoon u RPM

Innowacyjna technologia i indywidualne doradztwo jako czynniki sukcesu

Farsoon Europe pozostawało w kontakt z RPM przez ponad roku. Celem rozmów było udowodnienie, że Farsoon w zakresie druku 3D idealnie odpowiada potrzebom firmy. Priorytetem było przede wszystkim szybsze dostarczanie klientom części o wyższej jakości. Dzięki sprawdzonej jakości powierzchni wydruków, szybkości produkcji i większej komorze budowy maszyn Farsoon 403P oferuje niezawodną wydajność i efektywny przebieg pracy przy produkcji.

“RPM dogłębnie oceniał Farsoona przez ponad rok”. Wyjaśnia dr Dirk Simon, odpowiedzialny za Farsoon Europe. “Jestem dumny, że tak doświadczony dostawca usług wydruków 3D celowo zastąpił kilka starszych laserowych drukarek 3D dwiema maszynami Farsoon i skorzysta z ich wyższej, ogólnej wydajności”.

Ważne punktem było również to, że maszyny Farsoon oferują wysoki stopień elastyczności w ustawianiu parametrów. Otwarte systemy Farsoon oznaczają swobodę w doborze i obchodzeniu się z proszkami firm trzecich. To przyczynia się do lepszej kontroli wydruków z tworzyw sztucznych. Jest to szczególnie pomocne w branży prototypów, aby zapewnić, że rpm może dostarczyć klientom części najwyższej jakości. Decyzja Farsoon Europe o powołaniu Dirka Simona (wcześniej BASF New Business GmbH) na stanowisko dyrektora zarządzającego pokazuje, że materiały ekploatacyjne stają się ważną częścią ich usług. W ciągu ostatnich trzech lat, obecność firmy Farsoon w Europie i Stanach Zjednoczonych została wzmocniona. Firma chce zapewnić serwis i odpowiednie wsparcie dla klientów takich jak RPM. Klientów, którzy cenią sobie niezawodność i lokalny serwis producentów sprzętu.

Druk 3D to produkcja nowej generacji

“Instalacja drukarki 3D Farsoon to inwestycja i ważny dodatek do naszego portfolio technologicznego. Nowe maszyny Farsoon pomagają nam utrzymać się na szczycie pod względem szybkości, jakości powierzchni i wydajności. W końcu chcemy być w stanie szybciej i taniej dostarczać naszym klientom lepsze części. To właśnie umożliwia nam inwestowanie w systemy Farsoon”. mówi dr Claus Thomy (dyrektor zarządzający ds. sprzedaży, rpm).

Rysunek 2 RPM posiada na miejscu 11 różnych technologii produkcyjnych dla wytwarzania serii od 1 do 10000 sztuk

Dzięki nowym maszynom Farsoon, RPM osiągnął swój wyraźny cel, jakim jest zwiększenie prędkości produkcji i wydajności SLS we własnym warsztacie. Jednocześnie, RPM utrzymują część starszych maszyn SLS dla wsparcia codziennego łańcucha produkcyjnego, do produkcji form i rdzeni do procesu odlewania tworzyw sztucznych przy użyciu specjalistycznych mieszanek materiałów.

“Kiedy w 1997 r. zaczynaliśmy z RPM, koncentrowaliśmy się prawie wyłącznie na szybkim rozwoju produktów z wykorzystaniem technologii SLS (selektywnego spiekania laserowego)”. Wspomina dr Jörg Gerken (Dyrektor Zarządzający ds. Technicznych, rpm) “Przez lata rozszerzyliśmy łańcuch produkcyjny. Dzięki temu, RPM jest teraz punktem kontaktowym pomiędzy pomysłem do realizacją w tworzeniu części z tworzyw sztucznych”.

Instalacja drukarki 3D przebiegła pomyślnie. Nowe maszyny Farsoon zostały zainstalowane i skalibrowane u RPM. Są teraz gotowe do produkcji seryjnej.

(po lewej) Dwie maszyny Farsoon są rozładowywane w celu przeniesienia ich do pomieszczeń produkcyjnych u klienta (po prawej) Maszyny Farsoon są rozpakowywane przez inżynierów Farsoon i przygotowywane do produkcji.

Opis RPM

Od ponad 20 lat firma Rapid Product Manufacturing GmbH wypracowała sobie pozycję lidera w dziedzinie szybkiego prototypowania i produkcji małych serii od 1 do 10 000 sztuk. Do jego klientów należą najważniejsi producenci i dostawcy samochodów, tacy jak Audi, BMW, Daimler, Volkswagen. Należą do nich także firmy z ich systemu dostawczego, producenci dóbr konsumpcyjnych i firmy z sektora medycznego. Firma RPM GmbH jest również twórcą i właścicielem patentu na proces produkcji NylonMold™ i LostCore. Metody te umożliwiają unikalną, szybką i zoptymalizowaną kosztowo produkcję części PA6. W ostatnich latach skupili się na rozszerzeniu swojego portfolio. Obecnie posiadają 11 technologii w jednym centrum obróbczym, w zakresie których oferują wyjątkową wiedzę w aspekcie produkcji i doradztwa.