Śrutownica do zastosowań uniwersalnych z pasem z siatki RDGE 1000-4. Wdrożenie.

Wdrożenie śrutownica przelotowa ROSLER RDGE 1000-4 z pasem siatkowym dla zastosowań uniwersalnych

Obróbka strumieniowo-ścierna, masowe wykańczanie i rozwiązania czyszczące, w tym materiały eksploatacyjne, z jednego źródła – ROSLER RDGE 1000-4

Ciągłe poszerzanie zakresu usług zakładu obróbki strumieniowo-ściernej o najnowocześniejsze urządzenia – takie jak pokazana tutaj maszyna taśmowa z ciągłym podawaniem siatki drucianej, model RDGE 1000-4 – pozwala firmie B+S Metallbearbeitung na obróbkę również skomplikowanych detali przy zachowaniu doskonałych wyników i wysokiej efektywności kosztowej. Pomaga to firmie wzmocnić swoją pozycję na rynku.

Usługi oferowane przez B+S Metallbearbeitung GmbH obejmują wszelkiego rodzaju obróbkę masową, jak gratowanie, polerowanie itp., jak również obróbkę strumieniowo-ścierną, czyszczenie i pakowanie detali. Firma zapewnia obróbkę detali o różnych kształtach, wykonanych z różnych materiałów, wymagających różnych wykończeń i pochodzących z różnych gałęzi przemysłu. W celu zapewnienia stałej, wysokiej jakości i terminowości dostaw, firma ta stawia na dobrze wyszkolonych pracowników oraz wykorzystuje nowoczesne urządzenia i materiały eksploatacyjne firmy Rösler.

śrutownica z pasem siatkowym rdge 1000

Początki firmy B+S Metallbearbeitung GmbH sięgają roku 1959. Firma założona przez Herberta Bickela od początku specjalizowała się w usługach warsztatowych w zakresie mechanicznej obróbki powierzchni, takich jak masowa obróbka wykańczająca.  W 1991 r., pracownikiem B+S Metallbearbeitung GmbH z siedzibą w Murr w południowych Niemczech został Mustafa Sahin. Od 2004 r. posiadał 50 % udziałów w przedsiębiorstwie. Gdy w 2007 r. założyciel firmy postanowił wycofać się z działalności z powodów zdrowotnych, Mustafa Sahin został dyrektorem generalnym. Szybko zdał sobie sprawę, że aby zachować konkurencyjność i z powodzeniem prowadzić firmę w przyszłość, przestarzały sprzęt musi zostać zastąpiony nowoczesnymi maszynami. Ponadto, aby wzmocnić konkurencyjną pozycję firmy na rynku, postanowił rozszerzyć portfolio usług o dodatkowe operacje obróbki wykończeniowej. Ważnym aspektem tej strategii ekspansji było bezpieczne i konsekwentne przetwarzanie detali klienta oraz stosowanie wysokiej jakości urządzeń, które mogłyby być eksploatowane przez całą dobę.

Najlepsza technologia wyposażenia dla każdego zastosowania masowej obróbki wykończeniowej

Dyrektor generalny wspomina: “W pierwszym kroku rozmawiałem z różnymi dostawcami urządzeń do masowej obróbki wykończeniowej.  Wśród nich był również pracownik firmy Rösler. Byłem pod wrażeniem szerokiego asortymentu urządzeń Rösler i doskonałej konstrukcji wysokowydajnych maszyn, które mogą być wykorzystywane do wszystkich zadań obróbczych. Kolejnym ważnym aspektem było to, że Rösler produkuje wszystkie materiały eksploatacyjne do uszlachetniania masowego we własnym zakresie. Oznacza to, że urządzenia, media i mieszanki mogą być perfekcyjnie dopasowane do naszych wymagań i że w każdej chwili mogę skorzystać z doświadczenia i know-how laboratorium testowego firmy Rösler. Przede wszystkim jednak, relacje z kolegami z Rösler są doskonałe.” W 2008 roku Mustafa Sahin zdecydował się na zakup liniowego wibratora do masowej obróbki wykańczającej o ciągłym przepływie, model R 425/6600 DA, który był technicznie dostosowany do wymagań przedsiębiorstwa. W kolejnych latach firma zakupiła dwie dodatkowe maszyny o ciągłym przepływie, 14 wibratorów rotacyjnych i trzy wirówkowe wykańczarki tarczowe – wszystkie od producenta urządzeń z Untermerzbach.

Rozszerzenie oferty usług o obróbkę strumieniowo-ścierną i czyszczenie detali

Nie zważając na pierwsze negatywne skutki kryzysu finansowego, w 2008 roku przedsiębiorca ten zainwestował w śrutownicę, aby rozszerzyć swój pakiet usług. W tym przypadku pan Sahin zdecydował się również na zakup urządzeń firmy Rösler. “Zakładałem, że jakość urządzeń do obróbki strumieniowo ściernej jest porównywalna z doskonałą jakością maszyn do masowej obróbki wykończeniowej.  Dzięki intensywnym konsultacjom i dogłębnej wiedzy na temat obróbki-strumieniowo-ściernej, którą mogliśmy zdobyć podczas rozmów z ekspertami Rösler, zdecydowaliśmy, że oczyszczarka strumieniowo-ścierna z przepływem ciągłym jest dla nas odpowiednim produktem”, mówi Mustafa Sahin. Ważną cechą procesu śrutowania jest to, że urządzenia są narażone na znaczne zużycie. Dlatego dobry serwis techniczny i krótkie czasy realizacji były kluczowymi czynnikami przy podejmowaniu decyzji przez firmę Rösler. “Jako zakład produkcyjny nie możemy sobie pozwolić na długi czas oczekiwania na inżyniera serwisowego i części zamienne”, dodaje dyrektor generalny. Dzięki ciągłemu poszerzaniu zakresu usług w zakresie obróbki strumieniowo-ściernej, firma B+S Metallbearbeitung zakupiła w międzyczasie sześć dodatkowych urządzeń do obróbki strumieniowo-ściernej. Dyrektor generalny kontynuuje: “Ogólnie rzecz biorąc, urządzenia do obróbki strumieniowo-ściernej ulegają znacznemu zużyciu. Dlatego też, w zależności od intensywności użytkowania, sprzedajemy nasze urządzenia do śrutowania po 3 do 5 latach jako urządzenia używane. Pozwala nam to być zawsze na bieżąco z technologią i oferować naszym klientom najlepsze możliwe rezultaty po konkurencyjnych cenach.

Wraz z rosnącymi wymaganiami w zakresie czystości detali, firma wykorzystała kolejną okazję do rozszerzenia swojego portfolio usług. Mustafa Sahin relacjonuje: “W licznych rozmowach z naszymi klientami dowiedzieliśmy się, że wiele firm chciało zlecić czyszczenie swoich detali na zewnątrz i że szukały wiarygodnego warsztatu do wykonania tej usługi. Stwierdziliśmy, że czyszczenie detali jest doskonałą okazją do rozszerzenia naszej działalności w zakresie obróbki powierzchni.” Po wyczerpujących badaniach i dokładnej analizie rynku klient zdecydował się na wodny system czyszczenia firmy Rösler. Czyszczenie detali odbywa się w połączeniu z masową obróbką wykańczającą, obróbką strumieniowo-ścierną, 100% kontrolą jakości i/lub pakowaniem. Usługi czyszczenia są jednak oferowane również oddzielnie. W międzyczasie czyszczenie detali stało się główną kompetencją przedsiębiorstwa i będzie dalej rozwijane. W związku z tym dyrektor generalny poszukuje współpracy z laboratorium specjalizującym się w analityce czystości, które pomoże mu udowodnić, że wymagania dotyczące czystości dla określonych prac czyszczących zostały spełnione.

Pozycja rynkowa, którą udało się osiągnąć dzięki jakości, elastyczności i podejmowaniu skalkulowanego ryzyka

Dzięki swojej filozofii, polegającej na reagowaniu na indywidualne wymagania klientów przy zachowaniu doskonałej jakości, wysokiej efektywności kosztowej i terminowości dostaw, firma B+S z powodzeniem ugruntowała swoją pozycję na rynku. W międzyczasie renomowane przedsiębiorstwa z różnych branż, takie jak producenci i dostawcy samochodów, firmy budujące maszyny, producenci mebli, przedsiębiorstwa techniki medycznej, jak również odlewnie i zakłady tłoczące zaufały usługom oferowanym przez ten warsztat. Firma zajmuje się obróbką detali wykonanych z aluminium, stali, stali nierdzewnej, magnezu, miedzi, mosiądzu oraz elementów z tworzyw sztucznych. Decyzja o zastosowaniu nowoczesnych technologii obróbki wykańczającej, wysokiej jakości urządzeń i materiałów eksploatacyjnych oraz odwaga w inwestowaniu w trudnych czasach są z pewnością jedną z przyczyn sukcesu firmy B+S. Mustafa Sahin podsumowuje: “Nasz sukces w dziedzinie mechanicznej obróbki powierzchni zależy od odpowiedniego sprzętu, najlepszych materiałów eksploatacyjnych i kompetentnych partnerów, którzy mogą nas informować o najnowszych osiągnięciach i zapewnić kompleksowy transfer wiedzy. Wszystko to otrzymujemy z jednego źródła, jakim jest firma Rösler.”