ROSLER RDGE (śrutownica oczyszczarka przelotowa z pasem siatkowym)

Rösler śrutownica przelotowa z pasem siatkowym typu RDGE

Ten typ śrutownic jest optymalnym rozwiązaniem dla ciągłego procesu śrutowania zarówno dla detali płaskich jak i takich o bardzo złożonym kształcie. Części są przenoszone przez komorę śrutującą za pomocą bardzo odpornego na zużycie siatkowego pasa transportowego. Dostępne z 2, 4 oraz 8 turbinami.

 

 

Dane techniczne i dodatkowe informacje

Śrutownica przelotowa typu RDGE:

  • Maszyny te doskonale nadają się do wszechstronnej, kompletnej i ciągłej obróbki strumieniowo-ściernej. Z powodzeniem obrabiają zarówno elementy zarówno płaskie, jak i objętościowe i bardzo złożone.
  • Dzięki 4 (opcjonalnie 8) turbinom Hurricane o dużej mocy, zamontowanym wokół obudowy, możliwe jest również obróbka bardzo skomplikowanych elementów. Nawet w przypadku elementów posiadających “kieszenie” lub trudno dostępne miejsca. Bardzo odporny na zużycie, siatkowy pasek z siatki drucianej, z regulacją napięcia, zapewnia transport części.
  • Specjalna prowadnica taśmy umożliwia turbiny dolne przedmuchiwanie tylko przez jedną pozycję taśmy, co oznacza, że maskowanie jest ograniczone do minimum.

Opis:

Śrutownica przelotowa z pasem siatkowym to idealne rozwiązanie dla wszechstronnego, ciągłego czyszczenia strumieniowo-ściernego płaskich, dużych i skomplikowanych elementów obrabianych. Wysoce elastyczna koncepcja urządzenia gwarantuje wysoką sprawność operacyjną w szerokim zakresie zastosowań śrutowania. Sprawdza się szczególnie w przypadku gratowania, czyszczenia strumieniowo-ściernego, szorstkowania powierzchni, usuwania zgorzeliny i rdzy.

Położenie wysokowydajnych turbin Hurricane zapewnia, że strumień wyrzutowy dociera nawet do skomplikowanych powierzchni takich jak kieszenie i podcięcia. Turbiny umiejsciowione sa zarówno w pozycji pionowej, jak również poziomej, w obudownie maszyny. Obrabiane elementy są transportowane przez maszynę przy pomocy niekończącego się, wysoce odpornego na zużycie, drucianego pasa siatkowego.

Na maszynie można obrabiać długie elementy. Co więcej jedank, system transportu siatki drucianej pozwala również skutecznie śrutować te elementy, które mogą być zbyt małe dla przenośnika rolkowego. Należą do nich odlewy piaskowe i odlewy ciśnieniowe, odlewy profilowane i cięte płomieniowo oraz części karoserii samochodowych, jak również obrabiane elementy obrabiane maszynowo. Umieszczenie kilku małych elementów obok siebie na taśmie z siatki drucianej może znacznie zwiększyć wydajność i przepustowość maszyny.

Standardowe prędkości transportu wahają się od 0,6 – 6 m/min (2 – 20 ft/min). Rösler oferuje rozwiązania dla większego transportu, szybkości i specjalnych wymagań klienta.
Dzięki szerokości maszyny od 600 do 1600 mm (24 – 63″) maszyny RDGE do produkcji siatek drucianych mogą pracować praktycznie z każdym rodzajem obrabianego elementu i przepustowość przy minimalnych wymaganiach przestrzennych.

Przedłużenia systemu transportu siatki drucianej po stronie wlotowej i wylotowej ułatwiają integrację zautomatyzowanej obsługi. lub zrobotyzowane jednostki ładunkowe/rozładunkowe. Maszyny RDGE można łatwo zintegrować z istniejącymi lub zupełnie nowymi liniami produkcyjnymi.

 

Dodatkowo, zapraszamy na strone producenta!

 

 

Ważne funkcje i możliwości ROSLER RDGE

Pozycja turbin

Turbiny umieszczono na dachu i na dnie kabiny pod lekkim kątem poziomym i pionowym, zapewniając ich optymalną efektywność. Gwarantuje to doskonałe efekty śrutowania na elementy obrabiane o różnych rozmiarach i kształtach. Cztery  lub opcjonalnie osiem turbin gwarantuje równomierny, jednorodny strumień śrutu nad całkowita szerokość pasa. Specjalne płyty prowadzące dla ścierniwa wykonano z twardego metalu. Służą one do lepszej koncentracji ‘gorącego punktu’ co skutkuje większą intensywnością obróbki i redukcją zużycia maszyny.

 

Taśma transportowa z siatki

Taśma transportowa składa się z płaskiej siatki drucianej dostępnej w różnych rozmiarach siatki. Standardowe taśmy wykonano z odpornej na zużycie stali sprężynowej. W przypadku bardziej agresywnych zastosowań lub na życzenie klienta, taśma transportowa można wykonać również ze stali manganowej. W tym w wersji, w której pasek może z łatwością wytrzymać dwa razy dłużej. Aby upewnić się, że pasek działa prawidłowo i aby zapobiec jego uszkodzeniu, napęd pasowy wyposażono w układ kontroli pracy i przeciążenia.
systemu. Dolne turbiny przepuszczają powietrze tylko przez jedną warstwę taśmy. W ten sposób minimalizuje się tzw. efekt cieniowania (lekkie maskowanie).

Zautomatyzowana obsługa materiału

Oczyszczarki firmy Rösler można łatwo połączyć z automatycznymi systemami załadunku i rozładunku elementów, ponieważ taśma z siatki drucianej wystaje z przedsionków wlotowych i wylotowych. Na przykład, surowe elementy obrabiane można transportować do oczyszczarki strumieniowo-ściernej za pomocą przenośnika taśmowego lub robota. Gotowe elementy można łatwo przenieść na kolejne przenośniki taśmowe w celu automatycznego transportu do następnego etapu produkcji lub stacji rozładunkowej.

Zobacz ciekawe wdrożenia ROSLER

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną