Farsoon wprowadza technologie FLIGHT SLS do swoich drukarek z serii 252P

Farsoon kontynnuje rozwój technologii FLIGHT wdrażając ją do serii drukarek 252P.

Od czasu pierwszego wprowadzenia technologii Flight w systemie Farsoon 403P podczas TCT Asia 2019, Farsoon kontynuuje rozwój tych systemów. Podczas tegorocznych targów TCT Asia 2020 zaprezentował wdrożenie technologii Flight w drukarce 252P. Co więcej, Farsoon zapowiada dwa nowe materiały w postaci proszków z tworzyw sztucznych kompatybilne z FLIGHT. Nowe proszki zapewnią ulepszoną funkcjonalność części, a także lepszy stosunek kosztów do wydajności.

“Dzięki ponad 25-letniemu doświadczeniu w opracowywaniu systemów 3D i materiałów proszkowych, Farsoon jest jedną z niewielu firm na rynku, które potrafią zaoferować zintegrowane rozwiązania w zakresie spiekania laserowego tworzyw sztucznych”. mówi dr Xu Xiaoshu, prezes Farsoon Technologies. ” Podczas dalszego rozwoju i beta-testów jesteśmy przekonani o ogromnym potencjale, jaki niesie ze sobą stworzenie kompleksowych połączeń maszyna-materiał w technologii FLIGHT. Przyspieszą one kolejne etapy w produktywności technik przyrostowych, wydajności i precyzji dla rozwijających się rynków i obszarów zastosowań”.

Wysokotemperaturowy system Flight

Seria Flight 252P oferowana jest w dwóch konfiguracjach. Wersja HT (HT252P Flight) umożliwia osiągnięcie temperatury komory przetwarzania do 220°. Wersja ST252P Flight pozwala na osiągnięcie do 280°C temperatury komory roboczej. Ulepszona kontrola termiczna, komponenty z ochroną termiczną oraz ulepszone parametry oferują klientom możliwość przetwarzania wysokowydajnych materiałów polimerowych.

Wydajna i kompaktowa platforma do rozwoju materiałów

Zastosowanie technologii Flight Farsoon w wysokotemperaturowej serii Farsoon 252P oferuje wydajne, a jednocześnie wszechstronne rozwiązanie dla druku 3D z tworzyw sztucznych. Kompaktowy rozmiar serii 252P dobrze dopasuje się zarówno do środowiska badawczego, jak i produkcji na małą skalę. Zwiększona charakterystyka pochłaniania energii dzięki fiber laser w połączeniu z prawdziwie otwartymi parametrami. Seria Flight 252P jest w stanie uzyskać dostęp do znacznie szerszej gamy materiałów nadających się do obróbki technologią SLS. To większa elastyczność operacyjna w porównaniu ze standardowymi systemami spiekania laserowego. To wszystko pozwala na większą swobodę w zakresie przyszłego rozwoju materiałów 3D i ich aplikacji, zastosowań.

Rozwój materiałów kompatybilnych z technologią FLIGHT Farsoon

Nowy proszek FS3201PA-F na bazie PA12 do technologii FLIGHT zapewnia doskonałe właściwości mechaniczne, dokładność wymiarową i wysoką wytrzymałość. Nasza zaawansowana formuła na przetwarzanie materiałów w technologii FLIGHT wykracza o krok dalej niż dotychczasowe spiekanie SLS. Zwiększona trwałość, wysoki wskaźnik recyklingu proszku i trwałość najmniejszych detali sprawia, że FLIGHT doskonale nadaje się do funkcjonalnego prototypowania. Równocześnie to przemysłowe narzędzie do bezpośredniej produkcji części na rynek motoryzacyjny, konsumencki, przemysłowy i elektroniczny.

Poliamidowy proszek FS2300PA-F, opracowany z myślą o przetwarzaniu w technologii FLIGT, oferuje doskonałą plastyczność i co ważniejsze, zwiększoną wydajność produkcyjną przy znacznie obniżonych kosztach. To atrakcyjna ekonomiczne alternatywa dla procesie szybkiego prototypowania. Charakteryzujący się dobrą wytrzymałością i jakością powierzchni, FS2300PA-F jest idealnym materiałem do szerokiego zakresu zastosowań.

Technologia FLIGHT Farsoon

Maszyny wyposażone są w fiber laser w miejscu standardowego lasera CO2 stosowanego w standardowych systemach spiekania laserowego z tworzyw sztucznych. Technologia Flight lub Fiber Light jest w stanie zapewnić mniejszy rozmiar plamki lasera przy znacznie większej mocy. Co więcej zapewnia również bardziej równomierny rozkład energii na stole roboczym. Dzięki solidnej obróbce, technologia Flight Technology jest w stanie osiągnąć pełne spiekanie proszku w znacznie krótszym czasie. Dodatkowo cechuje się ulepszoną szczegółowością detali w porównaniu do innych standardowych technologii spiekania laserowego tworzyw sztucznych. Ze względu na solidniejszą i bardziej stabilną naturę systemu lasera światłowodowego, technologia Flight Technology zapewnia również lepszą trwałość lasera, co jest kluczowe przy rozważaniu zwrotu z inwestycji w zastosowaniach produkcyjnych.

 

Tytuł oryginału: Flight 252P Series – Powerful & Flexible Platform for High Temperature Applications

Źródło: http://en.farsoon.com/news_detail/newsId=145.html