Piły taśmowe do metalu i stali – WIKUS

Największy producent w Europie i światowy lider jakościowy. Nikt nie przetnie Twojego materiału taniej i szybciej niż my! Sprawdź nasze piły taśmowe.

Zamów kontakt z doradcą!

Zamów!
Scroll
Zdjęcie WIKUS w Polsce.
Logotyp

WIKUS w Polsce.

Pokażemy, policzymy, doradzimy!

Jako wyłączny przedstawiciel producenta pił taśmowych WIKUS w Polsce, od ponad  25 lat specjalizujemy się w redukcji kosztów cięcia dla naszych klientów. Nasz zespół specjalistów technicznych wspiera ponad 1000 klientów w całej Polsce, aby ich cięcie było szybsze i tańsze. Piły taśmowe od najlepszych!

Logotyp

Produkty w ofercie WIKUS

Obecnie WIKUS jest największym producentem pił taśmowych w Europie. WIKUS produkuje piły od ponad 60 lat, a AWEXIM jest parnterem WIKUS od ponad 25 lat. W swojej ofercie WIKUS posiada piły taśmowe do każdego zadania wykonana w 3 technologiach – piły bimetaliczne, piły węglikowe oraz piły diamentowe.

Aktualności

WIKUS - największy producent pił taśmowych w Europie!

O firmie WIKUS

Biurowiec firmy WIKUS - piły taśmowe
Biuro WIKUS - piły taśmowe do metalu
Firma WIKUS pomieszczenia biurowe
Wnętrza biura WIKUS - piły taśmowe do metalu
Wilhelm Hubert Kullmann zakłada firmę WIKU - piły taśmowe
WIKUS-Sägenfabrik
Wilhelm H. Kullmann GmbH & Co. KG

Melsunger Str. 30
D-34286 Spangenberg
Germany
www.wikus.de

Piły taśmowe do metalu i stali – WIKUS

Ponad 60 lat doskonalenia produkcji pił taśmowych

Historia firmy WIKUS zaczyna się od ambitnego pomysłu: technologicznego rozwoju metalowej piły taśmowej. W związku z tym Wilhelm Hubert Kullmann, wspierany przez swojego brata Josefa zakłada firmę WIKU w dawnej stajni w Spangenbergu, która w 1962 roku zostaje przemianowana na WIKUS. Od tego dnia WIKUS rozpoczął trwający do dzisiaj wyścig o bycie światowym liderem w produkcji pił taśmowych.

WIKUS piły taśmowe dzisiaj

Obecnie WIKUS jest największym producentem pił taśmowych w Europie oraz prawdopodobnie także na świecie (zależnie od źródła danych). Korzystają z nich użytkownicy w większości krajów na świecie. W swojej fabryce w Spangenbergu WIKUS produkuje piły od ponad 60 lat, a AWEXIM jest generalnym importerem tych pił od ponad 25 lat.

Bycie liderem przekłada się na wszystkie pola działania WIKUS – najnowocześniejszy biurowiec w branży, najnowocześniejsza linia produkcji pił bimetalicznych, nowoczesne laboratorium badawcze oraz bardzo rozwinięty dział rozwoju nowych produktów czy przede wszystkim wyjątkowe podejście do klientów. Jednakże, to tylko wierzchołek WIKUS. Innymi słowy, całość tych wszystkich działań przekłada się więc na najlepiej tnące piły taśmowe na świecie.

 

Domeną działania WIKUS jest przede wszystkim nieustanne dążenie do gwarantowania klientom satysfakcji związanej z procesem cięcia. Wynika to z dwóch głównych celów, które są realizowane gdy klient decyduje się na zastosowanie pił WIKUS wraz ze wsparciem AWEXIM:

Cele:

  • Satysfakcja osiągana przede wszystkim dzięki zastosowaniu najwyższej jakości produktów WIKUS wraz z obsługą AWEXIM
  • Redukcja kosztów ogólnozakładowych osiągana w związku z tym, że zoptymalizowane zostały procesy cięcia

Zakres działania

WIKUS produkuje piły taśmowe w trzech głównych segmentach: piły bimetaliczne, piły węglikowe, piły diamentowe oraz też wciąż utrzymuje produkcję pił węglowych. Podsumowując, każda wyprodukowana piła taśmowa spełniają najbardziej wyśrubowane wymagania klientów z większości branż na świecie. . Od branży produkcji konstrukcji stalowych, przez kolejnictwo czy motoryzację po lotnictwo.

Naszą dewizą jest “Precyzja w punkcie cięcia”. Przetniemy wszystko, szybko i tanio. Sprawdź nas już dzisiaj!

Jeśli masz pewne wątpliwości lub też pytania dotyczące produktów, nasi eksperci chętnie odpowiedzą na każde z nich.

Piła taśmowa do metalu – kto powinien kupić?

Obecnie, wysokiej jakości piły taśmowe do metalu będą przydatne we wszelkiego rodzaju zakładach produkcji i to zarówno w tych małych, jak i tych dużych. Mowa tu o miejscach, gdzie każdego dnia wytwarzane są ogromne ilości elementów i całych produktów, które wymagają szczególnie precyzyjnego wykonania. Na pomyłki lub też zawahania nie ma zatem miejsca, a zwłaszcza jeżeli chodzi o cięcie metalu.

Mając to na względzie, najlepszym rozwiązaniem jest zakup narzędzi o najwyższym stopniu wytrzymałości, które wyprodukowano z materiałów wysokojakościowych. Najlepiej zdecydować się na narzędzia firm, których specjalnością są renomowane piły taśmowe do metalu, jak np. WIKUS. Nie warto zwlekać z zakupem takiego narzędzia i warto jak najszybciej je przetestować.

O jakości pił taśmowych WIKUS świadczą tysiące wdrożeń zakończonych sukcesem w Polsce i dziesiątki tysięcy na świecie – w największych zakładach produkcyjnych. Ale nawet jeśli samodzielnie prowadzimy firmę, tego typu narzędzie okaże się naprawdę tańsze w eksploatacji. Jest to ogromne ułatwienie, jeżeli chodzi o różnego rodzaju prace, a dzięki temu zminimalizujemy częstotliwość występowania wszelkich problemów, którego mogą pojawić się podczas wytwarzania różnego typu produktów.

Wybierz piłę taśmową o najwyższej klasie jakości.

Piła taśmowa do stali WIKUS jest narzędziem najwyższej klasy jakościowej. Wszystko z uwagi na to, iż producent stosuje najnowocześniejsze technologie wytwarzania.  Co więcej, z uwagi na automatyzację, proces produkcji zapewnia powtarzalność wykonania i brak różnic jakości pomiędzy dostawami.

Dodatkowo, produkt jest tak dobry, jak jego wdrożenie. Świadczymy pełen serwis oraz wsparcie techniczne dotyczące sprzedawanych przez nas produktów i jesteśmy liderami w Polsce w tym zakresie.

Jeśli nie jesteśmy, jako klienci, w stu procentach pewni, jakie narzędzie będzie odpowiednie w naszym wypadku – bez obaw. Oferujemy również kompleksowy audyt oraz doradztwo, dzięki któremu z pewnością uda się nam odnaleźć najbardziej zoptymalizowane rozwiązanie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną

Wdrożenia pił taśmowych WIKUS

Codziennie wdrażamy piły taśmowe u klientów w Polsce, aby ich cięcie było szybsze i tańsze. Zobacz przykładowe nasze wdrożenia.

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Poznaj opinie naszych partnerów

Zobacz wszystko!
Cytat

Z firmą Awexim współpracujemy od niemal 30 lat i przez te wszystkie lata, do dziś, obserwujemy jak profesjonalne jest ich podejście do rozwiązywania problemów klientów końcowych.

Larsen Weyh – WIKUS
Cytat

Zarówno my, jak i klienci końcowi doceniają w AWEXIM umiejętność kompleksowego wsparcia klienta na każdym etapie współpracy – od doboru maszyny, przez jej montaż po wsparcie posprzedażowe. To niezwykle ważne, szczególnie w dzisiejszych czasach.

Achim Mueller – BEHRINGER
Cytat

W czasach coraz większej automatyzacji przemysłu niezwykle ważne jest, aby dostawca posiadał szerokie kompetencje związane z optymalizacją produkcji, co prowadzi do redukcji kosztów dla klientów. Te kompetencje AWEXIM posiada i za to cenimy współpracę z nimi.