Farsoon – Oprogramowanie

Autorskie oprogramowanie Farsoon Technologies

Wszystkie systemy Farsoon są standardowo wyposażone w pełny pakiet oprogramowania, które umożliwia użytkownikowi pełne wykorzystanie potencjału dostarczonych urządzeń.

Paczka oprogramowania Farsoon zawiera wszechstronne oprogramowanie do przygotowywania wydruków BulidstarTM oraz MakestarTM będące potężnym narzędziem do obserwacji i kontroli procesu technologicznego spiekania proszków. Pakiety oprogramowania BulidstarTM i MakestarTM łączą w sobie możliwości, które umożliwiają użytkownikowi zarządzanie modelami cyfrowymi, plikami obiektów. Począwszy od przygotowania elementu do budowy, ustawienia parametrów procesu aż po sterowanie maszyną oraz monitorowania procesu powstawania wyrobu, a to wszystko w bardzo przystępnej i intuicyjnej formie. Ponadto, oprogramowanie Farsoon jest w pełni kompatybilne z oprogramowaniem firm zewnętrznych o analogicznym działaniu, zapewniając użytkownikowi najwyższą elastyczność.

BulidstarTM

BulidstarTM to wszechstronne oprogramowanie, które służy do przygotowania plików cyfrowych do produkcji w procesie wytwarzania przyrostowego. Bulidstar oferuje podstawowe funkcje przygotowania jednego wydruku z kilku różnych modeli 3D. Po wczytaniu modelu do programu, oferuje on wiele narzędzi i modułów, które pomagają usprawnić proces technologiczny w maszynach Farsoon. Najważniejsze cechy programu to:

 •  Obsługa plików STL
  Oprogramowanie Farsoon jest w pełni zgodne z przemysłowym formatem zapisywania modeli 3D, plików STL. Każdy plik o tym formacie może być odczytany przez Bulidstar. Po wczytaniu obiektem można poruszać, obracać go oraz przeskalowywać według potrzeb. W programie tworzony jest kompaktowy plik opisujące proces budowy elementu, który odczytywany jest bezpośrednio przez urządzenie.
 • Generator podpór
  BulidstarTM dla drukarek metalowych Farsoon oferuje proste rozwiązanie zagadnienia generowania podpór pod wydrukiem. Oprogramowanie zapewnia odpowiednie wsparcie dla ręcznego ustawiania podpór jak i również oferuje możliwość ich automatycznego wygenerowania. Zakres programu obejmuje generowanie podpór
  każdego rodzaju, od wsparcia mostów i łuków w wydruku do generowania pełnych kratownic podporowych. Dzięki rozbudowanemu systemu pomocy wewnątrz programu, Farsoon zapewnia użytkownikowi pełne wsparcie w zakresie przygotowania produkcji części metalowych.
 • Edycja i weryfikacja
  Po zaimportowaniu pliku 3D do Farsoon BulidstarTM użytkownik może edytować i manipulować obiektem w zależności od potrzeb, aby stworzyć najbardziej optymalne warunki wydruku. Oprogramowanie BulidstarTM zapewnia użytkownikowi szereg najpotrzebniejszych narzędzi takich jak obrót obiektu czy skalowanie. Po zakończonej edycji położenia obiektu program przystępuje do weryfikacji przygotowań do produkcji części poprzez automatycznie sprawdzenie ewentualnych kolizji wydruków, uwzględnienie kompensacji wymiarowej a także wygenerowania dla użytkownika raportu o przewidywanym czasie wydruku oraz zużyciu materiału.
 • Optymalizacja procesu
  Oprogramowanie Farsoon BulidstarTM oferuje szereg narzędzi, których zadaniem jest optymalizacja procesu spiekania. Możliwość podglądu wydruku wstępnie pociętego na warstwy pozwala na zidentyfikowanie obszarów o potencjalnym ryzyku wystąpienia błędu. Oprogramowanie automatycznie wykrywa te obszary oraz sugeruje rozwiązania dla poprawy dokładności i jakości wydruku a także dostarcza informacji na temat szacowanej prędkości wydruku i wymagań materiałowych.

MakestarTM

Program MakestarTM to potężny system kontroli i sterowania procesem technologicznym na drukarkach Farsoon zarówno do wydruków z materiałów polimerowych jak i metali. MakestarTM importuje specjalny rodzaj pliku wygenerowany przy użyciu oprogramowania Farsoon BulidstarTM bądź innych programów firm zewnętrznych i służy użytkownikowi jako interfejs, dzięki któremu można rozpocząć i kontrolować proces wydruku. Pakiet oprogramowania MakestarTM jest w pełni otwarty i zawiera wiele funkcji i modułów wspomagających proces wytwarzania addytywnego.

 • Otwartość parametrów
  Program MakestarTM to platforma kontroli procesu spiekania w pełni otwarta dla użytkownika. Oznacza to, że użytkownik ma dostęp do edycji wszystkich kluczowych parametrów procesu spiekania, tak aby w pełni dostosować go do swoich indywidualnych potrzeb. Oprogramowanie pozwala na edycje ponad 100 różnych parametrów procesu, od wydajności lasera i prędkości spiekania poprzez parametry proszku, podgrzewania komory roboczej i wielu, wielu innych.
 • Tryb zaawansowany i produkcyjny
  MakestarTM posiada dwa tryby użytkowania, tryb podstawowy, produkcyjny i tryb zaawansowany. Zaawansowany tryb użytkowania pozwala na pełny dostęp do parametrów procesu i kontroli maszyny, jest doskonale dostosowany do potrzeb zaawansowanego użytkownika systemów Farsoon. Podstawowy tryb produkcyjny posiada usprawniony i intuicyjny interfejs użytkowania, który ułatwia codzienną obsługę maszyny na stanowisku roboczym.
 • Monitorowanie procesu w czasie rzeczywistym
  Najnowsza wersja oprogramowania MakerstarTM posiada możliwość zdalnego monitorowania procesu w czasie rzeczywistym, co pozwala użytkownikowi na stały podgląd komory roboczej maszyny jak i również na monitorowanie stanu kluczowych parametrów procesu takich jak temperatura komory, zawartość tlenu, położenie stolika roboczego, stopień ukończenia wydruku oraz wielu innych danych procesu i stanu działania maszyny.
 • Edycja programu w czasie wydruku
  Farsoon MakestarTM posiada funkcje dodawania elementów w trakcie pracy maszyny. Dzięki tej funkcji użytkownik może przygotować kolejny element lub zmienić parametry przetwarzania części i w trakcie pracy maszyny dodać je do realizacji bez przerywania bieżącego procesu.
 • Inteligentny system podawania proszku
  MakestarTM posiada zdolność do analizy pliku konstrukcyjnego i przewidywania optymalnej ilości proszku potrzebnej do budowy, co przekłada się na optymalizacje wysokości pojedynczej warstwy wydruku i w rezultacie pozwala ograniczyć zużycie materiału w procesie.

Farsoon to przemysłowe urządzenia w pełni otwarte dla użytkownika.

Poznaj modele drukarek 3D Farsoon

Urządzenia Farsoon to potężne, przemysłowe stanowiska do produkcji metodami przyrostowymi. Wszystkie w standardzie zawierają oprogramowanie Bulidstar® oraz Makestar®.

Zobacz przykładowe wdrożenia firmy Farsoon

Od początku swojego istnienia, Farsoon Technologies poczyniło wiele inwestycji w rozwój nowych technologii, nowoczesnych materiałów i innowacyjnych zastosowań dla druku 3D. Część z nich opisaliśmy i przedstawiamy tutaj. Jesteśmy otwarci na nowe, innowacyjne zastosowania dla naszych maszyn, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą.

Nie można wyświetlić żadnych wpisów.

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną