GPA DLyte – elektropolerowanie na sucho

maszyna do elektropolerowania na sucho

DLyte to opatentowana technologia do elektropolerowania na sucho, która ma zastosowanie do elementów metalowych z różnych stopów. Szczególne zastosowanie do elementów drobnych o wysokiej precyzji wykonania.  Zastosowanie, to m.in.: stal, stal nierdzewna, kobalt, nikiel, tytan, stale węglowe, aluminium.

DLyte - elektropolerowanie na sucho

Technologia: elektropolerowanie na sucho DLyte.

Maszyny pracują w technologii DryLyte, nowej opatentowanej formie wykańczania powierzchni metali poprzez transport jonów z wolnymi ciałami stałymi, czyli elektropolewanie na sucho. Takie elektropolerowanie nie wykorzystuje cieczy jako elektrolitu. W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów polerowania, charakteryzuje się on jednolitym wykończeniem, które nie tworzy mikrorys na powierzchni i respektuje tolerancje części.

W maszynach DLyte obrabiane i elektropolerowane elementy są mocowane w specjalnie zaprojektowanych systemach mocujących. Uchwyt w maszynie DLyte1 jest ciągnięty dzięki połączeniu ruchu planetarnego, pionowego ruchu w przód i w tył oraz obrotu wokół osi pionowej wewnątrz bębna zawierającego suchy elektrolit. Maszyna zawiera wysokowydajną katodę umieszczoną wewnątrz obwodu bębna, co pozwala na uzyskanie jednorodnego pola elektrycznego na całej powierzchni. Przewodność suchych elektrolitów jest zapewniona przez urządzenie testujące i precyzyjną pompę z automatyczną regulacją.

Elektropolerowanie na sucho DLyte – zastosowanie

Elektropolerowanie na sucho maszynami DLyte stosuje się najczęściej przy:

  • Wysokowartościowych, delikatnych elementów
  • Wysokoprecyzyjnych elementów o bardzo wąskich tolerancjach wymiarowych
  • Wysokie wymagania dotyczące obróbki wykańczającej
  • Bardzo twarde i odporne na ścieranie materiały
  • Części obrotowe i aerodynamiczne

Typy maszyn do elektropolerowania na sucho DLyte

DLyte 1L: Kompaktowy model, elektropolerowanie na sucho elementów metalowych do 75 Ø mm x 50 mm.

DLyte 10L: Perfekcyjne elektropolerowanie powierzchni elementów metalowych do maks. 120 Ø mm x 50 mm

urządzenie do elektropolerowania na sucho

DLyte 1000L:  Zautomatyzowane elektropolerowanie na sucho dużych detali metalowych w seriach.

Dzięki dużej wydajności i wysokiemu stopniowi automatyzacji, maszyna DLyte10000 jest idealnym rozwiązaniem do obróbki dużych ilości detali. Modułowy system może być wyposażony zgodnie z Twoimi indywidualnymi wymaganiami i łatwo zintegrowany z Twoją linią produkcyjną.

System modułowy oferuje następujące opcje:

– Suwnica: odpowiednia dla dużych serii: 200 detali o wymiarach do 50 x 50 x 50 mm (100 kg)
– Robot: odpowiedni dla dużych detali o skomplikowanej geometrii: Wymiary detali do 750 x 500 x 500 mm (1.000 kg)

 

Zobacz wdrożenia systemów do obróbki wydruków 3d

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną