Farsoon FS301M BETA

Zaawansowane narzędzie produkcyjne do wydruków 3D z metalu

Po ogłoszeniu pierwszej instalacji systemu Dual Laser Farsoon FS301M u klienta docelowego, najnowszy system cieszy się coraz większym zainteresowaniem użytkowników przemysłowych. System FS301M Beta został otwarty dla klientów chcących wcześniej sprawdzić jego możliwości.

Najwyższej jakości, nowoczesna, przemysłowa drukarka 3D do metalu

„Właściwości materiałowe produktów z 301M są na najwyższym przemysłowym poziomie” – Oceniał klient z branży lotniczej po zapoznaniu się z wynikami testów wydruków, o czym pisaliśmy w tym wpisie. „Przy chropowatości poniżej Ra<5μm, wytrzymałości statyczne na poziomie lub powyżej wytrzymałości elementów kutych oraz wydajności zmęczeniowej rzędu elementów wykuwanych. FS301M wreszcie pozwala na ekonomiczną produkcję metodami przyrostowymi bez straty na jakości części.”

Wysoka produktywność

Zastosowano zaawansowany system skanowania w oparciu o dwa lasery. W połączeniu z rozwiniętymi algorytmami kalibracji pozwolą one na poprawę efektywności druku poprzez precyzyjne zarządzanie pracą obu laserów jednocześnie. Obydwa lasery w pełni pracują w pełni pokrywając cały obszar roboczy, ułatwiając drukowanie pojedynczego, dużego elementu bądź kilku mniejszych części. Jednakże, w ustawieniach maszyny możliwa jest modyfikacja pozwalająca na użycie tylko pojedynczego lasera na daną część. Taki zabieg ułatwia certyfikacje części dla branży lotniczej. Większa objętość cylindrów roboczych w porównaniu z poprzednimi generacjami maszyn ma obecnie wymiary 305 × 305 × 400 mm. Dzięki temu, dobrze nadaje się do zastosowania dla wydruków o większych rozmiarach i większej wydajności w ramach jednej operacji. Poprawiono szczelność konstrukcji komory roboczej, osiągając w ten sposób rygorystycznie niską zawartość tlenu podczas procesu w wysokości nawet 10 ppm. Znacznie poprawiając spójność kolejnych warstw proszku co prowadzi to najwyższej jakości drukowanych części.

Wygodniejsza obsługa

W FS301M zastosowano zintegrowany system obsługi proszku, który pozwala na uzupełnianie materiału w ciągłej atmosferze gazu obojętnego. Co więcej, nowy system nie tylko poprawia pracę maszyny, ale także bezpieczeństwo. Do czynności związanych z obsługą materiału, takich jak załadunek, rozładunek i przesiewanie proszku wykorzystuje się te same pojemniki robocze. Jednolity kształt pojemników zapewnia wygodniejszą obsługę maszyny i łatwiejszy transport proszku pomiędzy stacjami. Dodatkowo, wykorzystano pomocne funkcje takie jak podgrzewanie płyty podstawowej, elektryczne poziomowanie i zaawansowane systemy wizyjne w celu osiągnięcia jeszcze wyższej jakości i precyzyjnej kontroli procesu.

Praktyczna i zwarta konstrukcja

Najnowsza drukarka 3D do metalu Farsoon FS301M ma powierzchnię zaledwie 3,64 m2. Została wyposażona w długotrwały system filtracji o czasie pracy do 1500 godzin bez wymiany. W maszynie zastosowano nowatorski system, w którym operator ma dostęp do drukarki od frontu oraz od tyłu. W ten sposób FS301M jest jednym z najbardziej kompaktowych urządzeń do druku 3D z metalu (SLM/DMLS/DMP). Posiada jedną z mniejszych przestrzeni instalacyjnych wśród systemów proszkowo-laserowych o podobnych wymiarach pola roboczego. Dlatego też, podczas tworzenia fabryki AM, stosowanie FS301M pozwala na osiągnięcie najwyższego wskaźnika zagospodarowania przestrzeni.

Zobacz innowacje w FS301M

 

Dodatkowo, zapraszamy do odwiedzin na stronie producenta!

The future is not FAR, it is comming SOON

Zobacz przykładowe wdrożenia firmy Farsoon

Od początku swojego istnienia, Farsoon Technologies poczyniło wiele inwestycji w rozwój nowych technologii, nowoczesnych materiałów i innowacyjnych zastosowań dla druku 3D. Część z nich opisaliśmy i przedstawiamy tutaj. Jesteśmy otwarci na nowe, innowacyjne zastosowania dla naszych maszyn, zachęcamy do kontaktu z naszym doradcą.

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną