ROSLER RHBE (śrutownica zawieszkowa)

Śrutownica zawieszkowa jest zalecana do obróbki delikatnych części, które nie mogą być obracane przy dużych obciążeniach, a także do obróbki szczególnie skomplikowanych, ciężkich lub dużych części. Części montuje się na haku i transportuje do komory śrutowania. Równoczesny ruch obrotowy i oscylacyjny haka zapewnia, że ścierniwo, przyspieszone przez wiele turbin, dociera do każdego elementu. W ten sposób zapewnia się najlepszy możliwy, jednolity wynik obróbki strumieniowo-ściernej. Urządzenia Rösler Overhead Rail są urządzeniami bardzo wszechstronnymi, a ich kompaktowa konstrukcja wymaga minimalnej powierzchni podłogi.

Dane techniczne i dodatkowe informacje ROSER RHBE

Oczyszczarki strumieniowo-ścierne z zawieszkami obrotowymi uważa się za “woły robocze” wśród różnych typów maszyn. Są to bardzo elastyczne systemy, tak więc znajdują zastosowanie w wielu aspektach obróbki powierzchni. Doskonale sprawdzają się w takich zagadnieniach jak usuwanie kamienia, piaskowanie, usuwanie rdzy, usuwanie lakieru lub proste czyszczenie strumieniowo-ścierne. Urządzenia RHBE są w stanie sprostać każdemu wyzwaniu związanemu z czyszczeniem strumieniowo-ścierną obróbką strumieniowo-ścierną.

Obrotowe oczyszczarki strumieniowo-ścierne Rösler są dostępne w kilku różnych wersjach. Od standardowych systemów (RHBE-L) do stosunkowo prostych zastosowań, po wysokowydajną (RHBE-HD) wersję do bardziej skomplikowanych zadań śrutowania. Rösler stworzył również specjalną wersję odlewni (RHBE-F). Ten typ maszyny używa się do obróbki dużych, ciężkich detali, które nie mogą się obijać się o siebie podczas procesu obróbki strumieniowo-ściernej. Wersja -F może z łatwością obsługiwać najbardziej skomplikowane kształty detali i ekstremalnie ciężkie komponenty. Surowe elementy obrabiane można załadować jako duży pojedynczy element do obróbki, albo na specjalne urządzenia transportowe (“choinki świąteczne”). Po umieszczeniu w komorze strumieniowo-ściernej elementy ulegają ruchowi obrotowemu i oscylacyjnemu. Ruch przedmiotów jest specjalnie dostosowany do obrabianego elementu w celu optymalizacji procesu i czasu trwania.

Systemy transportowe mogą być proste, jednoszynowe lub otwarte i zamknięte systemy szyn Y, które mogą być ręczne lub w pełni zautomatyzowane. Systemy czyszczenia strumieniowo-ściernego RHBE można dostosować do wszelkich wymagań klienta.

Ważne funkcje i możliwości śrutownic zawieszkowych ROSLER RHBE

Komora wykonana z blachy manganowej.

Wszystkie oczyszczarki strumieniowo-ścierne Rösler charakteryzuje szczególna cecha wspólna. Komory robocze w całości wykonuje się z blachy manganowej o grubości od 8 do 10 mm (0,32 – 0,4′). Komorę czyszczenia strumieniowo-ściernego dla modelu o określonej wielkości spawa się w jednym kawałku. To właśnie sprawia, że maszyny są wyjątkowo szczelne i wytrzymałe. W celu zapewnienia optymalnej ochrony przed zużyciem, obszar narażony na strumień zabezpiecza się wymiennymi płytami ochronnymi wykonanymi ze stali manganowej. Co więcej, wyściółki nie są przykręcane, lecz zawieszane za pomocą specjalnego systemu.

Niezrównana szczelność konstrukcji maszyny.

W oczyszczarkach zawieszkowych wózki systemu transportowego poruszają się po suficie maszyny. W związku z tym, utrzymanie szczelnego zabezpieczenia komory roboczej stanowi szczególne wyzwanie konstrukcyjne. Firma Rösler sprostała temu wyzwaniu, opracowując specjalny, wielowarstwowy, specjalny system uszczelniający. W połączeniu z uszczelnieniami szczotkowymi i segmentami gumowymi utrzymuje on maszyny prawie w 100% szczelne. Co więcej, wszystkie haki, oczka i pręty poprzeczne dostosowano do systemu zgrzewania. Jest to ogromna cecha bezpieczeństwa, ponieważ zapobiega wypadkom, które spowodowane są wyciekiem mediów.

Wszechstronne systemy transportu

W zależności od wymagań klienta, oczyszczarki strumieniowo-ścierne zawieszkowe Rösler bazują na różnych systemach transportowych. Pojedyncze rozmieszczenie torów przenosi urządzenie transportowe bezpośrednio do komory strumieniowo-ściernej i powrotu. Z otwartym systemem Y-track urządzenie transportowe umieszcza się na każdym ramieniu “Y”. W ten sposób, podczas gdy ramię znajduje się w komorze wyrzutowej drugi detal można rozładowywać bądź ładować.

WERSJA STANDARDOWA RHBE-L

Podstawowe systemy czyszczenia strumieniowo-ściernego RHBE są dostępne w czterech (4) różnych rozmiarach. Co więcej, zastosowano w ich konstrukcji wysokowydajne turbiny strumieniowo-ścierne firmy Rösler o największych rozmiarach. Komora robocza może pomieścić urządzenia transportowe o maksymalnej wysokości 2.500 mm (98″) i szerokości 2.000 mm (79″). W zależności od zastosowania obróbki strumieniowo-ściernej i lokalizacji maszyny, pojedynczy tor jako oraz otwarte systemy transportowe typu Y-track. Urządzenie do czyszczenia strumieniowo-ściernego często wyposaża się w urządzenie do oczyszczenia mediów. Za pomocą odpowiednich rozmiarów sit pozwala na zastosowanie środków do czyszczenia strumieniowo-ściernego o maksymalnym uziarnieniu 1,2 mm (S 460).

WERSJA WYSOKOWYDAJNA RHBE-HD

Ten typ maszyny opracowano do pracy przy dużych obciążeniach, przy śrutowaniu w trybie wielozmianowym. Charakteryzuje się długą żywotnością i krótkimi czasami konserwacji. Komora śrutownicza, składająca się ze stali manganowej i spawanej w jednym kawałku, oferuje doskonałą odporność na ścieranie. Specjalne uszczelnienia w suficie zapobiegają rozsypywaniu się środków do czyszczenia strumieniowo-ściernego i redukują poziom hałasu wokół maszyny. Co więcej, oczyszczarki strumieniowo-ścierne Rösler w wersji HD z zawieszką można łatwo wykonać zgodnie z podanymi wymiarami detalu. Oprócz systemów transportu jednogąsienicowego i otwartych systemów transportu szyn Y, ten typ urządzenia umożliwia również zastosowanie systemów transportu okrągłego i ciągłego (wersja T), które mogą łatwo przenosić obrabiane elementy o wadze kilku ton. Zużyte środki do czyszczenia strumieniowo-ściernego trafiają do leja wsypowego komory za pomocą przenośników ślimakowych lub wibracyjnych. Wytrzymała konstrukcja urządzenia pozwala na zastosowanie mediów do czyszczenia strumieniowo-ściernego o ziarnistości do 2,0 mm (S 780).

WERSJA DLA ODLEWNI RHBE-F

Urządzenia zaprojektowano specjalnie do najbardziej wymagających operacji czyszczenia strumieniowo-ściernego w odlewniach. Obudowa urządzenia wykonano z 10 mm (0,4″) stali manganowej. Co więcej, dodatkową ochroną przed zużyciem w komorze wyrzutowej stanowią wymienne wykładzin o grubości 25 mm (1,0″). Zapewnia to doskonałą ochronę przed zużyciem spowodowanym przez luźne formowanie i piasek rdzeniowy. Wysokowydajne turbiny strumieniowo-ścierne firmy Rösler gwarantują wysoką wydajność strumieniowo-ścierną przy krótkich czasach cyklu. Zanim medium obróbcze dotrze do systemu klasyfikacji materiału, resztki obrabianego elementu i inne stosunkowo duże zanieczyszczenia usuwa się z materiału obróbczego za pomocą przesiewacza wibracyjnego.  W zależności od rodzaju piasku na powierzchni obrabianego elementu, wersja F może być wyposażona w magnetyczną separator, który skutecznie usuwa piasek z materiału do czyszczenia strumieniowo-ściernego z wydajnością > 99%. Separator, który skutecznie usuwa piasek ze śrutownicy z wydajnością > 99%. Urządzenia F mogą obsługiwać media do obróbki strumieniowo-ściernej o uziarnieniu do 3 mm (> S 780).

Zobacz ciekawe wdrożenia ROSLER

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną