ROSLER RDR (do rur i prętów)

Rösler śrutownica oczyszczania rur i prętów typu RDR

Maszyny RDR są stosowane do oczyszczania rur, prętów okrągłych, odkuwek surowych i innych elementów okrągłych. Koncepcja transportu jednosplotowego pozwala na łatwą integrację tych maszyn z kompletnymi liniami produkcyjnymi, takimi jak: cięcie piłą, wiercenie, spawanie, malowanie, ochrona antykorozyjna i/lub znakowanie.

Dane techniczne i dodatkowe informacje

Śrutownica do oczyszczania rur i prętów

Nawet elementy o średnicy do 1000 mm (39″) można łatwo obrabiać. W porównaniu z konkurencyjnymi systemami koncepcja urządzeń oszczędzających miejsce jest znacznie mniejsza i nie wymaga wykopu pod fundamenty. Wysokiej jakości obudowa maszyny wykonana ze stali manganowej oraz dodatkowa wykładzina komory strumieniowo-ściernej z wymiennymi płytami ze stali manganowej gwarantują długą żywotność sprzętu. Duże drzwi inspekcyjne ułatwiają dostęp do komory strumieniowo-ściernej, skracając czas potrzebny na konserwację.

Pozycja turbin 

Turbiny na śrutownicach rurowych i rurowych rozmieszczono wzdłużnie. Kierunek transportu obrabianego elementu zapewnia wyższą wydajność śrutowania w porównaniu z turbinami rozmieszczonymi pod kątem. W zależności od wielkości maszyny instaluje się jedną lub kilka turbin o różnej wydajności. Obrabiane elementy obracają się 2,5 raza w “gorącym miejscu” utworzonym przez turbiny. Gwarantuje to całkowite pokrycie powierzchni obrabianego elementu i doskonałe wyniki czyszczenia strumieniowo-ściernego.

Transport detali

Nachylone rolki systemu transportowego walców diablo powodują przemieszczanie się obrabianych elementów. i obracać się w tym samym czasie. Stożkowate wałeczki umieszczono na zewnątrz śrutownicy i pokryto poliuretanem, co umożliwia delikatny i cichy transport obrabianych elementów. Rolki poddaje się obróbce cieplnej w celu zwiększenia odporności na ścieranie. W zależności od rozstawu kółek i odległości między rolkami, rolki napędza się pojedynczo lub w grupach z łańcuchami. Wsad jest ładowany na przenośnik rolkowy za pomocą dźwigu, wózka podnośnikowego lub ręcznie.

Załadunek i rozładunek

Specjalne urządzenie załadowcze przenosi surowe elementy z równoległego lub transportowego przenośnika rolkowego przez przenośnik łańcuchowy do systemu transportowego oczyszczarki strumieniowo-ściernej. Urządzenie wyładowcze podnosi oczyszczone elementy z wyjściowego systemu transportu rolkowego za pomocą przenośnika łańcuchowego poprzecznego na stację pomiaru długości i/lub wagi, stację wiązania lub inny przenośnik rolkowy w celu przetransportowania ich do następnego etapu produkcji.

Stacja wiązania rur

Urządzenie rozładowcze umieszcza gotowe elementy w lejku zbiorczym, który podobnie jak równoległy przenośnik rolkowy transportowy po stronie załadunku jest umieszczony wzdłuż przenośnika rolkowego wylotowego. Nad lejkiem zbiorczym biegnie taśma, gdy partia jest kompletna, taśma opuszcza się i wiąże partię w kształcie trapezu. Wiązki można wiązać automatycznie i w razie potrzeby również oznakowane.

 

Dodatkowo, zapraszamy na strone producenta!

Zobacz ciekawe wdrożenia ROSLER

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną