ROSLER RRB (przelotowa z rolotokiem)

Śrutownica przelotowa z rolotokiem stosuje się do śrutowania skomplikowanych konstrukcji, gdzie wszystkie powierzchnie muszą być oczyszczone. Obróbce najczęściej są poddawane płyty głowic i podstawy konstrukcji, zespawane żebra lub usztywnienia, a zwłaszcza spoiny.

 

 

Dane techniczne i dodatkowe informacje o śrutownicach przelotowych z rolotokiem ROSER RRBK

Oczyszczarki strumieniowo-ścierne z przenośnikiem rolkowym firmy Rösler są bezkonkurencyjne pod względem wszechstronności.

Ich konstrukcja odzwierciedla wiele wymagań i sugestii klientów. Oczyszczarki rolkowe RRB są szczególnie wydajne w typowych zastosowaniach śrutowania. Są to usuwanie zgorzeliny, odpylanie, usuwanie lakieru, ogólne czyszczenie i szorstkowanie powierzchni stalowych blach, profili, belek i rur. W równym stopniu radzą sobie z cienkimi profilami aluminiowymi, a także z bardzo ciężkimi i dużymi stalowymi belkami i płytami. Perfekcyjnie obrabiają elementy robocze o maksymalnej szerokości 5.000 mm  i wysokość 600 mm

Możliwe są prędkości transportowe do 6 m/min (20 ft/min).

Oferujemy również rozwiązania dostosowane do indywidualnych potrzeb klienta, spełniające specjalne wymagania w zakresie wykańczania i większe prędkości. Nasze precyzyjnie ustawione turbiny strumieniowo-ścierne, wyposażone w energooszczędne silniki elektryczne IE 3, są bardzo wydajne i zapewniają optymalne wyniki śrutowania. Zintegrowana stacja do czyszczenia detali wyposażona w obrotową szczotkę i skoncentrowany system wydmuchiwania powietrza gwarantuje, że detale wydostają się z oczyszczarki strumieniowo-ściernej całkowicie wolne od kurzu i środków do wydmuchiwania.

Precyzyjnie zwymiarowane odpylacze Rösler wykorzystuje się do usuwania pyłu z komory śrutowania i czyszczenia ścierniwa. W przypadku oczyszczarek RRB odpylacze umieszczono na suficie, co drastycznie zmniejsza całkowitą powierzchnię zabudowy nawet o 20 metrów kwadratowych.

Ważne funkcje i możliwości śrutownic przelotowych z rolotokiem ROSLER RRBK

Zewnętrzne rolotoki

Do transportu różnych elementów Rösler oferuje odpowiednie systemy transportu rolkowego. Są one dostępne w kilku wersjach, np. o różnych nachyleniach i średnicach. Modułowa konstrukcja sekcji przenośnika rolkowego zapewnia szybki i łatwy dostęp do wszystkich rodzajów transportu oraz bezproblemową instalację. System napędowy montuje się wewnątrz przenośnika rolkowego. Wysoce precyzyjne czujniki pojemnościowe sygnalizują przybycie elementów roboczych. W ten sposób możliwe do uzyskania są szybkości transportowe do 40 m/min (130 ft/min).

Przenośniki poprzeczne

Przenośniki poprzeczne wykorzystuje się do przenoszenia obrabianych elementów pod kątem 90° w stosunku do rolki. Pozwala to na składowanie partii detali oraz ich szybkie umieszczanie i zdejmowanie z rolotoku. Co więcej, każdy przenośnik poprzeczny wyposażono w hydrauliczne pręty podnoszące przystosowane do zastosowania indywidualnego sterowania.

Stacja do czyszczenia elementów

Stacja do czyszczenia elementów, znajdująca się przy wyjściu przedsionka wylotowego, składa się z obrotowej szczotki i systemu wydmuchiwania powietrza. Skutecznie usuwa ona wszystkie pozostałości środków do śrutowania pozostałe na obrabianych elementach po procesie śrutowania. Następnie, ślimak pod szczotką obrotową gwarantuje całkowite przeniesienie ścierniwa ze szczotki z powrotem do systemu recyklingu ścierniwa. W zależności od odczytów czujnika wysokości przy wejściu do maszyny, czyszczenie wykonuje się automatycznie. System dostosowuje swoją pozycję do odpowiedniej wysokości obrabianego elementu.

Dodatkowe wposażenie

Oczyszczarki RRB posiadają dodatkowe komponenty takie jak podgrzewacze wstępne, automatyczne systemy malowania i suszarki do farb. Dzięki temu, oczyszczarki strumieniowo-ścierne RRB mogą zostać zmodernizowane tak, aby stanowiły kompletne linie konserwacji. Można je również łatwo zintegrować z istniejącymi liniami produkcyjnymi. Dzięki partnerskiej współpracy z Behringer i Vernet Behringer (partnerzy 4 stali), Rösler oferuje kompletne rozwiązania produkcyjne w zakresie śrutowania, ochrony antykorozyjnej, malowania, cięcia piłą i/lub wiercenia.

Dwie strefy oczyszczania

Wszelkiego rodzaju czyszczenie strumieniowo-ścierne powierzchni zewnętrznych i wewnętrznych odbywa się poprzez 2 “strefy czyszczenia strumieniowo-ściernego”. Pierwsza składa się z równomiernie rozmieszczonych turbin  zamontowanych na dachu i na dnie kabiny strumieniowo-ściernej.  W przypadku większych urządzeń do czyszczenia, turbiny umieszcza się również na ścianach kabiny. Drugą “strefa” oczyszczania umieszczono pod kątem ujemnym w stosunku do kierunku transportu części. Schemat czyszczenia stworzony przez te dwie “strefy” umożliwia wszechstronne oczyszczanie strumieniowo-ściernego pionowo umieszczonej płyty bazowej.

Zobacz ciekawe wdrożenia ROSLER

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną