ROSLER SHOT PEENING (kulownica)

Shot peening to metoda opracowana specjalnie do polepszania właściwości komponentów wystawianych na zmienne obciążenia. Ze względów bezpieczeństwa shot peening jest stosowany na przykład w przemyśle lotniczym i kosmonautycznym. Również we wszystkich obszarach, w których istotna jest trwałość komponentów, shot peening jest niezbędny. Należy do nich sektor motoryzacyjny, a także wiele innych branż przemysłu.

Dane techniczne i dodatkowe informacje o urządzeniach do kulowania ROSLER

Kulownica Rosler

Rosler posiada w swojej ofercie systemy do kulowania, które jest bardzo popularnym procesem utwardzania powierzchniowego. Najczęściej stosowane są w aplikacjach kulowania elementów napędów, skrzyń biegów, wałków napędowych, sprężyn czy łopatek turbin.Wszystkie urządzenia od firmy Rösler w pełni zgadzają się z potrzebami klienta. Rösler produkuje swoje maszyny zgodnie z nawet najtrudniejszymi wymaganiami konsumenta. Dodatkowo, obróbkę shot peening od Rosler wyróżnia inteligentne monitorowanie procesu.

Proces kulowania

Kulownice Rösler to gwarancja absolutnej precyzji i powtarzalności. Poprzez dodanie naprężeń własnych na powierzchnię przedmiotu obrabianego wydłuża się jego żywotność. Dzięki kulowaniu można znacznie zredukować pęknięcia wywołane zmęczeniem materiału i inne objawy obniżania wytrzymałości podczas użytkowania produktów. Różne systemy skrzyń dla branży lotniczej z wagą do 3kg i wymiarem maksymalnym do 400mm są kulowane na tego typu maszynach. Kulowanie opiera się na pracy 6-osiowego robota z dwiema dyszami. Co więcej, podczas kulowania równoczesnie detal obraca się. Dzięki temu systemowi można osiągnąć wydajność 30 elementów na godzinę.

Dla motoryzacji.

Kulowanie jest procesem wymagającym niezwykłej precyzji i  powtarzalności. Jakoś gwarantowana przez specjalny, w pełni automatyczny proces kontroli połączony z robotem.  System specjalnie opracowany przez Rosler dla produkcji komponentów silników. Systemy działają w  pełni automatycznie z  wykorzystaniem sterowników PLC lub kompuerów.

Dla przemysłu lotniczego.

Kulownica z wykorzystaniem sprężonego powietrza to wersja najczęściej stosowana w przemyśle lotniczym. Dysze umiejscowiono na 6-osiowym robocie w celu zapewnienia stałego rezultatu w połączeniu z obracaniem się detalu. W dodatku, sterowany CNC system działa w pełni automatycznie, co gwarantuje powtarzalne i bardzo precyzyjne kulowanie.

Zobacz ciekawe wdrożenia ROSLER

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną