ROSLER RMT (bębnowa)

Śrutownica bębnowa typu “Multi-Tumbler” – specjalna geometria bębna dedykowana do obróbki małych, płaskich i lekkich detali.

Centralną cechą maszyn serii MT jest geometria obracającego się bębna. Wewnętrzna ściana beczki posiada specjalnie wyprofilowane grzbiety, natomiast jej dno ma kształt trójstronnej piramidy. Ta unikalna konstrukcja tworzy innowacyjną akcję “multi-tumbling” różnych elementów cylindra: gdy bęben się obraca, grzbiety na wewnętrznej ścianie cylindra i mieszają elementy robocze. Jednocześnie piramida powoduje, że części znajdujące się na dole beczki przesuwają się w górę masy. Technologia “Multi-Tumbler” powoduje, że strumień śrutu dociera do wszystkich powierzchni, dając w ten sposób równomierny i spójny efekt śrutu. Jasno oczyszczone powierzchnie części, wolne od piasku, rdzy lub zgorzeliny, są osiągane w krótkim czasie cyklu dzięki systemowi MT o bardzo jednolitym wykończeniu.

Dane techniczne i dodatkowe informacje o śrutownicach bębnowych RMT

Jeśli chodzi o integralność, konsystencję i stabilność przetwarzania wsadowego, śrutownica bębnowa multi tumbler spełnia najwyższe standardy.

Liczne pomysły i wymagania klientów znajdują odzwierciedlenie w rozwoju projektu RMT. Oczyszczarki strumieniowo-ścierne z wieloma bębnami są niedoścignione w kwestii wydajności i produktywności. To maszyny wielozadaniowe, które typowo używa się do usuwania zgorzeliny, szorstkowania powierzchni lub kulkowania. Innowacyjna geometria bębna zapobiega zakleszczaniu się lub zagnieżdżaniu elementów obrabianych, zapobiegając w ten sposób wszelkim uszkodzeniom.

W oczyszczarkach bębnowych nawet bardzo małe elementy o skomplikowanych kształtach mogą być bezpiecznie przetwarzane. Od lekkich części o długości zaledwie kilku milimetrów do detali o długości 600 mm i wadze prawie 100 kg. Przy objętościach wsadu od 80 do 1200 litrów seria maszyn wielobębenkowych Rösler oferuje rozwiązania dla każdego strzału. do obróbki strumieniowo-ściernej. Śrutownice “Multi-Tumbler” są doskonałymi urządzeniami do dokładnego usuwania piasku, rdzy i zgorzeliny, tworząc jednorodną strukturę. Wykończenie powierzchni i uzyskanie krótkich czasów cyklu.

Ważne funkcje i możliwości śrutownic bębnowych ROSLER RMT

Specjalnie zaprojektowany bęben obrotowy.

Sercem maszyn wielobębnowych RMT jest specjalna geometria cylindra obrotowego. Podczas gdy wewnętrzna ściana składa się z falistych krzywek, dno cylindra ukształtowano jako trójstronną piramidę. Ten innowacyjny kształt beczki daje unikalny efekt “multi tumble”: Kiedy bęben obraca się, krzywki wywołują intensywne mieszanie obrabianych elementów. Jednocześnie, piramida w dnie beczki powoduje gruntowną wymianę części roboczych w górnej części i niższej pozycji. Dzięki temu “podwójnemu mieszaniu” uzyskuje się doskonałe pokrycie wszystkich powierzchni przez mediów wybuchowych.

Specjalne odpływy mediów

W zależności od kształtu i wielkości elementu do obróbki oraz wielkości medium do obróbki, sita w beczce posiadają specjalne perforacje. Zapobiega to całkowicie zakleszczaniu się małych części w otworach wakacyjnych i gwarantuje 100% integralność partii. Dzięki temu, nawet bardzo małe elementy perfekcyjnie obrabiają się w systemach RMT.

Własnoręcznie zaprojektowany załadunek i rozładunek detalu.

Aby zapewnić, że multi tumbler w pełni spełni Państwa wymagania produkcyjne, Rösler oferuje specjalnie zaprojektowane ładowarki podnoszono-wywrotne, ruchome leje wibracyjne, ładowarki z komórkami wagowymi oraz szereg systemów transportu detali. Wszystkie moduły ładunkowe i rozładunkowe są idealnie dopasowane do systemów RMT. Z partiami o masie do 4000 kg (8.800 funtów) można sobie radzić bez żadnych problemów. Oczywiście wszystkie systemy załadunku/rozładunku mogą być dostosowane do wymiarów pojemników roboczych klienta.

Zobacz ciekawe wdrożenia ROSLER

Skontaktuj się
z nami teraz!

Niezależnie od skali wdrożenia polecamy kontakt z naszymi ekspertami. Odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie.

Dane kontaktowe

22-750-78-07
awexim@awexim.pl

 

AWEXIM SP. Z O.O.

Centrala: Warszawa, Gogolińska 29
Spółka: Warszawa, Wąchocka 1g
Oddziały: Tychy, Kraków, Gdańsk

 

Zamów kontakt z doradcą!

Administratorem danych jest Awexim Sp. z o. o., Dane wpisane w formularzu kontaktowym będą przetwarzane w celu obsługi wysłanego zapytania. Wysyłając formularz wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Więcej informacji znajduje się w regulaminie.

Nasze ważne usługi

Nawet najwyżej klasy produkt jest warty tyle, ile potrafią ludzie, którzy z nim stoją.

Audyt i doradztwo

Nasi doradcy przeprowadzą analizę Państwa procesu, aby zaproponować optymalne rozwiązanie, które przyniesie najwięcej korzyści

Serwis i wsparcie techniczne

Posiadamy profesjonalny zespół z kompetencjami mechaników, elektryków i automatyków, którzy rozwiążą Państwa problemy technicznie

Szybki czas reakcji

Szybkość reakcji jest kluczowa w przypadku maszyn produkcyjnych, a nasz zespół serwisowy dba, aby minimalizować przestoje produkcyjne naszych klientów.

Infolinia techniczna

Wykonujemy konsultacje w formie hotline, celem wparcia naszych klientów - zarówno w kwestii doradztwa przy procesach obróbki jak i wsparcia serwisowego

Szkolenia

Prowadzimy szkolenia dla operatorów, kierowników produkcji i technologów. Dzięki nim oszczędności z użytkowania naszych produktów wzrosną